Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Genel Başkanımızın arkasındayız!

Genel Başkanımızın arkasındayız!
  • 03.02.2016
  • 1.758 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray İl Başkanı Av. Ali Rıza Toprak, Genel Başkanımızın arkasındayız dedi..

CHP İl Başkanı Toprak yayınladığı basın bildirisinde şu ifadeleri kaydetti:

“Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; devlet geleneğinden gelen neyi nerede söyleyeceğini bilen birisidir. Hiç kimseye hakaret etmez, hiç kimseyi küçük görmez, hiç kimseyi diğerinden ayırt etmez. Bu ülkenin aydınlık geleceği için uğraş veren bir liderdir.

CHP Kurultayında yaptığı konuşmayı tam metin olarak okuyanlar da bunu net bir şekilde görür. T.C. Anayasa 103. maddesinde Cumhurbaşkanı. Görevine başlarken Türkiye Büyük Millet Meclisi önünde aşağıdaki şekilde andiçer :

Cumhurbaşkanı sıfatıyla ,Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılaplarına ve laik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma, milletin huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerinden yararlanması ülküsünden ayrılmayacağıma, Türkiye Cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine andiçerim.

Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu, bu yemin metnini hatırlatmak istemiştir. Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanlığı baş danışmanları, hukuk danışmanları bu konuda bir suç unsuru görüyorsa gerekli başvuruları yaparlar. Cumhuriyetimizin bekçileri olan ve o nedenle Cumhuriyet Savcısı unvanı verilen bağımsız yargının görevlileri de, suç unsuru düşüncesi varsa kendiliğinden soruşturmayı başlatır ve davayı açar bağımsız yargının asli unsuru olan hakimlerimiz de o konuda karar verir.

AKP Aksaray teşkilatı önce Aksaray’ın su sorunu, Tıp fakültesi sorunu, Hava alanı sorunu, tren yolunun ne durumda olduğunu açıklasın. Aksaray fakülte beklerken Kırşehir’e Araştırma Hastanesi yapılıp faaliyete geçmesine rağmen bir beyin cerrahı ünitesine gelen aletle övünmesin.

O yerleşim yerlerine; silahlar, patlayıcılar depolanırken, halk açken, teröriste aylarca yetecek yiyecek depolanırken, hendekler kazılırken o bölgenin valisi, kaymakamı, MİT görevlisi yani etkili ve yetkililer ve onların üstleri ne yapıyormuş ? Bunlara göz yumanlar hangi suçları işlemişler o konuda da suç duyurusunda bulunmalarını tavsiye ediyorum.”

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ