Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı Aksaray’da

Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı Aksaray’da
  • 24.10.2015
  • 1.462 kez okundu

Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere memleketi Aksaray’a gelen Bakan Aşçı, ilk olarak merkeze bağlı Bağlıkaya beldesini ziyaret etti. Vatandaşlarla görüşerek Belediye Başkanı Davut Çalışkan’ı ziyaret eden Bakan Aşçı, ardından Topakkaya beldesine geçerek, Belediye Başkanı Yılmaz Akbulut’u ziyaret etti..

1 Kasım seçimleri öncesi birlik ve beraberliğe dikkat çeken Bakan Aşçı, “Hükümetimiz olarak öncelikle ülkeyi huzur içerisinde seçime götürmeyi amaçlıyoruz bunun için çalışıyoruz. Sadece böyle seçim yapalım geçelim düşüncemiz hiç olmadı. Tıpkı bir 4 yıllık hükümet gibi alınması gereken ne karar varsa yapmaya çalıştık. Öncelikle 1 Kasım’da Aksaray başta olmak üzere herkes kardeşlik hukuku içerisinde asla kimseyi incitmeden çünkü yarın birbirimizin yüzüne bakacağız. Düğünümüzü beraber yapacağız. Cenazemizi beraber kaldıracağız. Seçim 1 gün ama geçim her gün. 80 yıldır seçim mücadelesi yapan insanlarımız var. Kaç tane seçim geçirmişler. Bu bizim son seçimimiz değil. Bundan sonra da olacak zaten. Çünkü devletler insan ömrü gibi değil. Bu bizim 17. Türk devletimiz. İnşallah 2023’te 100. yılını kutlayacağız. Ama dünyaya hükümdar olmuş bir Osmanlı İmparatorluğumuz var. Ondan öncesi Selçuklu Devletimiz var. Biz tarih boyunca sürekli bağımsızlığını koruyan devlet kuran adalet dağıtan sevgi dağıtan insan olmuşuz. Bunu yaparken de en büyük silahımız birlik beraberlik olmuştur. Bu olmadığı zaman bizi yıkmışlar. Doğrusu biz birlik ve kardeşliğimizi koruyacağız” diye konuştu.

“TAVUKLARINIZI YEMLEYİN, İNEKLERİNİZİ SULAYIN VE OYUNUZU KULLANIN”
Bir önceki Aksaray ziyaretinde ‘Tavuklarınızı yemlemeden oyunuzu kullanın’ açıklaması yaptığını ve buna bazı itirazlar olduğunu anımsatan Bakan Aşçı, “Milletimizden şunu bekliyoruz. Geçenlerde ’sabah kalkın tavuklarınızı yemleyin’ dedim, alınmış birileri. İneklerinizi sulayın, ondan sonra azıcık atıştırın, sonra sandıklara koşun. Bir an önce demokratik hakkınızı, aklınızı kullanın. Ondan sonra akşam 5 itibariyle bekleyeceğiz. Bu yüce millet her zaman doğru karar vermiş. 1956’da doğru karar vermiş, 1950’de doğru karar vermiş, 1961’de doğru karar vermiş, 1999’da doğru karar vermiş, 2002’de vermiş, 7 Haziran’da da doğru karar vermiş aslında kimse bunu söyleyemez. Çünkü millet ne karar vermişse her zaman doğrudur. Bu doğru kararın sizlere bizlere geleceğimize çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Topakkaya Belediye Başkanı Yılmaz Akbulut, Bakan Aşçı’ya Taşpınar Halısı hediye etti..

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ