Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Hal esnafları ATSO’da bir araya geldi

Hal esnafları ATSO’da bir araya geldi
  • 01.12.2016
  • 1.212 kez okundu

İlimizde faaliyet gösteren yaş meyve ve sebze komisyonculuğu yapan hal esnafları, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen istişare toplantısında bir araya geldi..

İlimizde faaliyet gösteren yaş meyve ve sebze komisyonculuğu yapan hal esnafları, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen istişare toplantısında bir araya geldi.

İstişare toplantısına ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, Meclis Başkanı Fatih Tekin, Manavlar Odası Başkanı Musa Bozkurt, Hal Komisyoncular Derneği Başkanı Kemal Baydar ve Hal esnafı katılım gösterirken, toplantıda esnafların yaşamış oldukları sıkıntılar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

İlimizde Gıda sektörünün ciddi bir potansiyele sahip olduğunun altını çizen ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, yapmış olduğu açıklama da; “ Dünya ve Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de gıda sektörü önemli bir paya sahiptir.

Hal Esnaflarımızın yapmış olduğu ticarette bu sektörün vazgeçilmez bir parçası olmakla beraber önemli bir yere sahiptir. Bugün İlimizde faaliyet gösteren yaş meyve ve sebze komisyonculuğu yapan hal esnaflarımızla bir araya gelmemizin temel amacı yaşamış oldukları sıkıntıların birlik ve beraberlik ile çözüme kavuşturulmasıdır.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası olarak sektör toplantımızda amacımız ilimizdeki mevcut sektörlerin sorunlarına ulaşmak ve ortadan kaldırmaktır. Bizler her sektörün temsilcileri olarak hareket ediyoruz ve işin mutfağında olan esnaflarımızı istişare toplantımızda bir araya getiriyoruz.

Bu toplantılarda çıkan sorunları yetkili kurum ve kuruluşlarımıza ileterek sektörlerin sorunlarını ortadan kaldırmayı planlıyoruz. Her sektörde olduğu gibi maalesef yaş meyve ve sebze komisyonculuğunda çeşitli sıkıntılar bulunmaktadır.

Dernek ve Oda Başkanlarımızın da katılım gösterdiği bu toplantımız amacına ulaştığını düşünüyoruz. Toplantımıza katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” Dedi.

Toplantının düzenlenmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren İlimizde faaliyet gösteren yaş meyve ve sebze komisyonculuğu yapan hal esnafları ise Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş’a, Meclis Başkanı Fatih Tekin’e ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Sıkıntılarını ATSO’da düzenlenen istişare toplantısında rahatlıkla dile getirdiklerini ifade eden esnaflar bu tür toplantıların her sektörde ve her alanda düzenlenmesini gerektiğinin altını çizdiler..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ