Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Hayatı kolaylaştıran projeler sergide tanıtıldı

Hayatı kolaylaştıran projeler sergide tanıtıldı
  • 06.04.2018
  • 711 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Emre Avuçlu, toplumun genelini ilgilendiren ve hayatı kolaylaştıran projeler üretmek için çalıştıklarını söyledi.

Öğretim Görevlisi Emre Avuçlu tarafından hazırlanan “Kişisel Proje Sergisi” Eğitim Fakültesi Fuaye Alanı’nda beğeniye sunuldu. 18 farklı projenin yer aldığı sergide tarımdan evlerde kullanılan suların tasarruf edilmesine, hasta bakımından güvenliğe kadar geniş bir yelpazede hazırlanan çalışmalar, katılımcılar tarafından büyük ilgiyle takip edildi. Serginin açılışında konuşan ve projelerin temalarına dair bilgiler veren Öğretim Görevlisi Avuçlu, amaçlarının günlük hayat içinde karşılaşılan çeşitli problemlere etkili ve basit çözümler sunmak olduğunu söyleyerek, “Örneğin; çiftçiler arı kovanlarını etkili şekilde koruyabilmek için hazırladığımız projelerden faydalanabilirler. Öte yandan, küçük çocukları yangın başta olmak üzere, evlerinde karşılaşabilecekleri tehlikelere karşı uyaran, musluklardan sıcak su gelene kadar soğuk suyun boş yere akmasını önleyerek tasarruf sağlayan, engellilerin yaşadığı sorunları pratik şekilde çözüme kavuşturan tasarımlar var. Aylar süren bu çalışmaları katılımcılara anlatmak, gelişen teknolojinin hayatımıza kazandırabilecekleri hakkında bilgiler vermek istedik” dedi.

Oldukça yoğun bir katılımcıya erişen serginin ardından bir açıklama yapan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin ise çalışmaların etkileyici ve hayatı kolaylaştırıcı nitelikte olduğunu belirterek, “Sergi münasebetiyle Öğretim Görevlisi Emre Avuçlu’yu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz” dedi..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ