Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

İl Özel İdaresi alt yapı çalışmaları son sürat devam ediyor

İl Özel İdaresi alt yapı çalışmaları son sürat devam ediyor
  • 21.12.2015
  • 1.420 kez okundu

Aksaray İl Özel İdaresi, şehir merkezinde ve kırsalda yaptığı yatırım ve hizmetler ile vatandaşın memnuniyetini kazanarak, özellikle köylerde yaşayan vatandaşlar için vazgeçilmez olmaya devam etmektedir..

Köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın daha rahat ortamlarda yaşamlarını sürdürebilmeleri için yol, içme suyu, kanalizasyon ve sulama tesislerinin yapımı gibi alt yapı hizmetlerini sürdüren Aksaray İl Özel İdaresi, yapılan çalışmalardan biriside  köylerimize kanalizasyon döşenmesidir. Bu amaçla 2015 yılı itibari ile 9 köyümüze 156 adet bireysel fosseptik  yapılarak kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Ayrıca Aksaray Güzelyurt Sivrihisar Köyü Kanalizasyon şebeke ve fosseptik inşaatı bitirilmiştir. Sarıyahşi Boğazköy Köyü Kanalizasyon şebeke ve fosseptik inşaatı devam etmektedir. Aksaray İl Özel İdaresi yaptığı çalışmalarla her yıl onlarca köyümüze kanalizasyon döşenmesi işini tamamlamaktadır. Önümüzdeki bir kaç yıl içinde Aksaray ilinde kanalizasyonu olmayan köyümüz de kalmamış olacaktır. Ayrıca, kanalizasyon çalışmalarımızın yanında doğal arıtma tesisi yapımı ile de atıkların çevreyi daha az kirletmesi sağlanmaktadır.

Güzelyurt Sivrihisar Köyü Muhtarı Selahattin Aslan’da yaptığı açıklamada köylerine gelen hizmetlerden memnun olduğunu dile getirerek, Allah devletimize zeval vermesin yapılan hizmetlerden çok çok memnunuz, Hizmetleri ayağımıza kadar getiren başta Sayın Valimize, Kaymakamımıza, Milletvekillerimize, İl Genel Meclisimize ve İl Özel İdare Genel sekreterine teşekkürlerimi iletiyorum. Dedi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ