Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

İl Özel İdaresi’nden köylere solar sistemli su pompası

İl Özel İdaresi’nden köylere solar sistemli su pompası
  • 11.07.2017
  • 1.489 kez okundu

Aksaray ili merkez ilçesi toplam 48 köye ait içme suyu depolarına Solar Sistemli Elektro-Manyetik Klor Dosaj Pompası takılıyor.

Aksaray ili merkez ilçesi toplam 48 köye ait içme suyu depolarına Solar Sistemli Elektro-Manyetik Klor Dosaj Pompası takılıyor.

Konu ile ilgili İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ yaptığı açıklamada;

Sağlıklı İçme ve kullanma suyu temininde en yaygın olarak kullanılan ve en etkili yöntemlerden biri klor ile dezenfeksiyondur.

İçme suyu içerisinde yasal olarak sürekli ve düzenli bakiye klor seviyesinin sağlanması için otomatik klor dozaj pompaları kullanılmaya başlanılacaktır.Klor vb. düşük miktarlardaki sıvıların hassas ölçülerde pompalanabilmesi için ideal çözüm olduğunu biliyoruz. Kolay, pratik, esnek kurulum ve kullanım kolaylığı da sağlayacaktır.Uzun ömürlü, ekonomik, bakım gerektirmeyen bu yöntem ile şebeke elektriğinin olmadığı veya elektrik ulaştırmanın uzak veya maliyetli olduğu yerlerde en tasarruflu, ekonomik çözüm olduğunu biliyoruz.Güneş enerjisi ile çalışan klor dozaj pompaları, prensip olarak güneş ışını / gün ışığı ile çalışmaktadır. Kapalı havalarda 2-3 gün boyunca hiç gün ışığı olmaması durumunda bile güvenli olarak çalışabilmektedir,Sistemler depoya uygulandığından dozaj pompaları basınçsız çalıştırılmaktadır. Basınç olmayan noktalarda uygulanan klor dozaj pompası ile dezenfeksiyon sistemleri arızasız ve uzun ömürlü çalışmaktadır.

Bu çalışma ile köylerimizin daha sağlıklı içme suyuna kavuşması amaçlanmaktadır. Program dahilinde tüm köylerimizin daha sağlıklı içme suyuna kavuşması için gerekli çalışmalara devam edilecektir dedi..

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ