Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

İlim Yayma Cemiyeti Aksaray şubesi yaz okulu tamamlandı

İlim Yayma Cemiyeti Aksaray şubesi yaz okulu tamamlandı
  • 15.08.2018
  • 545 kez okundu

İlim Yayma Cemiyeti Aksaray Şubesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüğü arasında yapılan protokol çerçevesinde, 2 Temmuzda başlayıp 5 hafta süren ve Kanuni Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapılan yaz okulu tamamlandı.

İlim yayma cemiyetinin Türkiye genelindeki şubelerinde yıllardan beri uygulanan yaz okulu çalışmaları Aksaray Şubesinde bu yıl ikinci defa yapıldı. 8-15 yaş arası çocukların katıldığı yaz okulunda; yaş gruplarına göre hazırlanan müfredat ile çocukların Kuranı Kerim, dini bilgiler, tarih, kültür, sağlık ve spor gibi çeşitli alanlarda becerileri artırıldı.

Beş hafta süren yaz okulunda öğleye kadar yapılan derslerin yanında öğleden sonra da etkinlikler yapıldı. Uygulanan program kapsamında sportif, sosyal ve kültürel faaliyetler yanında öğrencilere değerler eğitimi konusunda da eğitim verildi. Alanında uzman hekimler tarafından öğrencilere sağlık ve beslenme konularında eğitim verildi. Öğrencilerin sosyal yönlerini güçlendirmek için eğitici oyunlar, geziler ve çeşitli etkinlikler yapıldı.

Yaz okulu kapsamında Aksaray’ın önemli simaları ve akademisyenler tarafından çocuklara konferanslar verdiler.

Uygulanan program boyunca öğrendiklerini kapanış programında sergileyen çocuklar ailelerine güzel bir duygu yaşattılar. Kapanış programında konuşan İlim Yayma Cemiyeti Aksaray Şubesi Başkanı Ali Boysak, yapılan protokol çerçevesinde imkânlarını çocukların hizmetine sunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne, öğrenciler ile beş hafta boyunca büyük bir fedakârlıkla ilgilenen eğitimcilere ve velilere teşekkür etti. Şube Başkanı Ali Boysak amaçlarının milli ve manevi değerlerine bağlı bir gençlik yetiştirmek olduğunu belirtti..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ