Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,62 / Satış: 8,65
€ EURO → Alış: 10,30 / Satış: 10,34

Türk Tabipleri Birliği siyaset platformu değildir

Türk Tabipleri Birliği siyaset platformu değildir
  • 23 Eylül 2020

Aksaray Tabip Odası Başkanı Op. Dr. Rıfkı Karabatak, “Hekim Haklarını savunmakla görevli TTB’nin yaşanan pandemi sürecinde önceliği aynı zamanda halkımızın da sağlığını korumak ve Pandemi mücadelesinde başat rol oynamak olmalıydı” diyerek seçimlere katılmayacaklarını duyurdu.

Türk Tabipleri Birliği’nin son günlerde koronavirüs salgını konusunda yaptığı eleştirilere tepkiler dinmiyor. Birliğin yaptığı açıklamaya tepki gösteren Aksaray Tabip Odası Başkanı Op. Dr. Rıfkı Karabatak yaptığı açıklamada;

“Ülkemiz koronavirüs pandemisi ile mücadele ederken bu hafta sonu Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi tarafından Olağan Genel Kurul yapılacaktır. Cansiperane korona mücadelesi yapan Hükümet yetkililerini “Yönetemiyorsunuz.. Tükeniyoruz ..” şeklinde eleştiren Merkez Konseyinin kendi örgütünü hiçbir aciliyeti yokken toplantıya çağırıp yüzlerce hekimi Ankara’ya toplaması ve erteleme taleplerini görmezden gelmesi kendisiyle çelişmekten başka bir şey değildir.

Hekim Haklarını savunmakla görevli TTB’nin yaşanan pandemi sürecinde önceliği aynı zamanda halkımızın da sağlığını korumak ve Pandemi mücadelesinde başta rol oynamak olmalıydı. Oysa Merkez Konseyi kendi ideolojik yaklaşımları doğrultusunda hekimlerin erteleme taleplerine kulaklarını tıkayıp Hükümetle ve siyasi partilerle polemik yaratma uğraşına girmişlerdir. TTB siyaset yapılacak bir platform değildir Merkez Konseyi asli görevini yapmalıdır.

Merkez Konseyinin bu yaklaşımı asla hekimlerimizin çoğunluğunun fikrini yansıtmamaktadır. Bu şartlar altında bu Genel Kurula katılmanın TTB çatısı altında siyaset yapılmasına ve hekim haklarının ve taleplerinin yok sayılmasına katkı olacağı düşüncesiyle Aksaray Tabip Odası olarak seçimlere katılmayacağımızı ve meslek örgütü içerisinde siyaset yapma hevesindeki zihniyetle mücadeleye devam edeceğimizi kamuoyuna saygı ile bildiririz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ