Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Karatay: Aksaray sağlık alanında çığır açtı

Karatay: Aksaray sağlık alanında çığır açtı
  • 08.04.2016
  • 1.473 kez okundu

AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, Aksaray Devlet Hastanesi’nin son zamanlarda açılan yeni birimleri ile adeta bölgesel hastane olduğunu söyledi..

Aksaray’ın sağlık alanında çığır aştığını ifade eden Başkan Karatay, inşaatı devam eden hastane binasının da tamamlanması ile birlikte sağlık alanında Aksaray’ın çok güçlü bir hale geleceğini söyledi.

Amaçlarının değerli olan insan sağlığını en iyi şekilde koruyabilmek olduğunu ve gerektiğinde tedavi edebilmek olduğunu ifade eden Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, “400 yataklı hastane temeli atıldı. Ek 200 yataklı bina 2016-2017 yatırımları içine alındı. Tıp fakültesi onayı alındı. Aksaray eğitim araştırma hastanesi olması çalışma başlatıldı. Gülağaç ilçemizde AMATEM birimi inşaatı bitirildi. Ameliyathane yeni yerine taşındı. 10 yataklı Palyatif bakım servisi açıldı. Göğüs yoğun bakım 8 yataklı yeni yerine taşındı. 3. basamak 5 yataklı Kalp Damar Cerrahi 2. basamak 4 yataklı Koroner yoğun bakım açıldı. Anjio ünitesi kuruldu. Anjio yapılmaya başlandı. Çocuk yoğun bakım 2. Basamak 7 yataklı açıldı. 160 araçlık otopark yapıldı ve son olarak dün de ilk olarak baypass ameliyatı yapılarak bir ilke imza atıldı. Bunlar gerçekten çok önemli gelişmeler. Allah izin verirse yeni hastanemiz de tamamlandıktan sonra Aksaray’dan değil çevre il hastanelerine hasta sevki, çevre illerdeki hastaneler buraya sevk yapacak” dedi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ