Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Karatay: Türkiye için başkanlık sistemi kaçınılmaz

Karatay: Türkiye için başkanlık sistemi kaçınılmaz
  • 13 Mart 2017 - 13:07

16 Nisan tarihinde yapılacak olan Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumu için vatandaşlarla buluşan AK Parti İl Başkanı Karatay, “Ülkenin birlik ve bütünlük içinde yoluna tüm hızıyla devam etmesi için başkanlık sistemi kaçınılmaz” dedi.

16 Nisan tarihinde yapılacak olan Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumu için vatandaşlarla buluşan AK Parti İl Başkanı Karatay, “Ülkenin birlik ve bütünlük içinde yoluna tüm hızıyla devam etmesi için başkanlık sistemi kaçınılmaz” dedi.

Türkiye’nin tarihini değiştirecek Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan referandum çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren AK Parti Aksaray İl Teşkilatı, kapı kapı gezmeye devam ediyor. İl genelinde her kapıyı çalan AK Parti Teşkilatı, Aksaray’ın Güzelyurt İlçesi, Gülağaç İlçesi, Gülpınar Beldesi ve Demirci Beldesi’ni ziyaret ederek burada esnaf ve vatandaşlarla buluştu.

AK Parti Milletvekilleri Cengiz Aydoğodu, Mustafa Serdengeçti, İl Başkanı Abdulkadir Karatay, yönetim kurulu üyeleri ve partililer ile birlikte vatandaş ve esnaflarla buluşan AK Parti heyeti, Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında vatandaşları bilgilendirdi.

Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında bilgiler veren Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, Başkanlık sisteminin artık Türkiye için zaruri ihtiyaç olduğunu kaydetti. Ülkenin birlik ve bütünlük içinde yoluna tüm hızıyla devam etmesi için başkanlık sisteminin kaçınılmaz olduğunu ifade eden Başkan Karatay, Başkanlık sistemi tartışmalarının Türkiye’nin gündemine yeni gelmediğini, 8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’dan beri tartışılan, Türkiye’nin siyasal sistem sorunu olarak durduğunu kaydetti. AK Parti olarak bugüne kadar her platforma Başkanlık Sistemi’ni savunduklarını dile getiren Başkan Karatay, “Başkanlık sistemi denilince insanların aklına hemen Amerika geliyor. ‘Başkanlık sistemi varsa, o zaman federatif bir sistem olacak, o zaman Türkiye eyaletlere mi bölünecek’ deniyor. Öyle bir şey yok. Biz yeni Türkiye, yeni Anayasa yapılırken diyoruz ki, Türkiye’yi 2023’e, 2053’e taşıyacak, ülkenin hızlı karar almasını sağlayacak, sorumluluğunu üstlenmiş, yasama organı içinde çıkmayan bir yürütme ve bunun başında başkanın seçimle gelmesi gerekir diyoruz. Zaten yeni Anayasa’nın siyasal sistem bölümüne önerimiz Başkanlık’tı” dedi.

Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin Türkiye’ye yeni bir güç vereceğini ifade eden Milletvekili Aydoğdu ve Serdengeçti, “Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Türkiye daha güçlü, daha verimli, daha hızlı ve daha güzel günlere kavuşacak” dediler.

AK Parti Heyeti’ni mutlulukla karşılayan vatandaşlar ise Türkiye’nin evete ihtiyacı olduğunu söylediler..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ