Aksaray Haberleri

Kitap konaklarında inşaat çalışmaları devam ediyor | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Kitap konaklarında inşaat çalışmaları devam ediyor

Kitap konaklarında inşaat çalışmaları devam ediyor
  • 08 Ocak 2021

’in eğitim ve kültür alanında şehre kazandırmayı planladığı ve geçtiğimiz günlerde temelini attığı kitap konaklarında inşaat çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Aksaray Belediyesinin TOKİ Bölgesine, Hasas ve Nakkaş Mahalleri ile Paşacık Mahallesinde başlatmış olduğu inşaat çalışmalarında temel atmanın ardından zemin kat seviyesine çıkıldı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in, seçim öncesinde vaat ettiği projelerden biri olan projesi ile şehrin üç farklı noktasında yapılan kitap konakları ve mevcut bulunan Nuri Yazıcı Kitap konağı kitapseverlerin hizmetinde olacak.

Aksaray Belediyesi, vatandaşlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, düzenli okumaya teşvik etmek ve kitap kaynaklarına erişimi daha kolaylaştırmak için hayata geçirdiği kitap konakları iki kattan oluşacak.

Toplam 360 metrekare alan üzerinde hizmet verecek olan kitap konaklarında kitap severler için kitap okuma alanları, araştırma yapma alanları ve dinlenme alanları yer alacak.

Toplumun her kesiminden vatandaşa hitap edecek olan Kitap Konakları’nın inşaat çalışmalarına aralıksız devam edilerek 2021 yılı içerisinde hizmete açılması planlanıyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, şehre kazandırılacak kitap konaklarından her yaş grubundan vatandaş ve öğrencinin faydalanabileceğini söyledi. Başkan

Dinçer, kitap çeşitliliği noktasında zengin bir kaynak noktası olacak olan yeni kitap konaklarında öğrencilerin ders çalışmaları için gerekli alanlarında oluşturulacağını duyurdu. Kitap konakları yapımına başlanıldığını belirten Başkan Dinçer, projenin en kısa zamanda hayata geçmesi ve hizmete sunulması için çalışmaların hassasiyetle takip ettiğinin altını çizdi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ