Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

KOBİ Gelişim Destek Programının tanıtım toplantısı yapıldı

KOBİ Gelişim Destek Programının tanıtım toplantısı yapıldı
  • 26.03.2016
  • 1.265 kez okundu

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) KOBİ Gelişim Destek Programının tanıtım toplantısı ATSO konferans salonunda yapıldı..

ATSO konferans salonunda düzenlenen tanıtım toplantısına Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş , KOSGEB il müdürü Hakan Koçak ve çok sayıda işadamı katıldı .

Toplantının açılış konuşmasını yapan Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş Girişimciliğin geliştirilmesinde KOSGEB’in rolü ve önemi her geçen gün arttığına değindi.

Gelişim Destek Programı ’KOBİ-GEL’ çerçevesinde geleneksel imalat sanayi KOBİ’lerinde Katma Değerin Arttırılması Projesi teklif çağrısı kapsamında işletme başı 200 bin lira hibe, 400 bin lira ise geri ödemeli toplamda 600 bin lira tutarında bir destek sunulacaktır. Orta-Yüksek ve ileri teknoloji KOBİ’lerinde Kapasite Geliştirmesi Proje teklif çağrısı kapsamında ise işletme başına 300 bin lira hibe, 500 bin lira tutarına kadar destek verilecektir. Orta-yüksek ve ileri teknoloji alanında faaliyet gösteren KOBİ’lerimize ise 300 bin TL hibe, 500 bin TL geri ödemeli olmak üzere toplamda 800 bin TL destek verilmektedir. Geri ödemeli, yani kredi desteklerimiz tamamen faizsiz olup; proje süresine göre değişmekle birlikte en az 36 ay en çok 48 ay vadelidir. Önce ülkemize ardından şehrimize bu projenin hayırlı olmasını diliyorum. , KOBİ-GEL Projesi çerçevesinde başvuruların 1 Nisan ile 6 Mayıs tarihleri arasından yapılacağını belirterek sözlerini tamamladı.

KOSGEB il müdürü Hakan koçak ise katılımcılara Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) KOBİ Gelişim Destek Programı hakkında geniş bilgiler verdi. Yapılan sunum ardından soru cevap bölüme geçildi ve ardından toplantı sona erdi..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ