Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Köye dönüşen beldelere yatırımlar tüm hızıyla devam ediyor

Köye dönüşen beldelere yatırımlar tüm hızıyla devam ediyor
  • 12.08.2016
  • 1.480 kez okundu

Belediye oldukları dönemde yeterli yatırımların yapılamadığı beldeler, köye dönüştükten sonra İl Özel İdaresi vasıtasıyla ihtiyaçları tek tek gideriliyor..

İl Özel İdare Genel Sekreteri Ramazan Altundağ ve İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Aktürk Acıpınar köyümüzde yapılan yatırımları yerinde incelediler.

Genel Sekreter Altundağ şunları söyledi;

Acıpınar Köyümüzün en büyük problemlerinden birisi de içme suyuydu. Gerek su depolarının, gerekse su şebekesinin hali oldukça kötüydü. 2014 yılında 150m3 ve 2015 yılında 300 m3’lük su depolarımızın bakım onarımlarını gerçekleştirdik. İçme suyu şebekesinin eski olması sebebiyle sık sık patladığı için hizmette aksamalar oluyordu, bu problemimizi de çözebilmek için, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü ile beraber proje hazırladık ve 21.517 m’lik içme suyu şebekesinin tamamını yenileyeceğiz. Yaklaşık 450.000,00 TL mal olacak şebeke yenilemesini 2016 yılı sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz. Köyümüzde kilitli parke taş döşeme işimiz devam etmekte, sırada yapacağımız iş, mahkeme tarafından iptal edilen imar planlarını yeniden hazırlayıp onaya sunmak. Biz kurum olarak köylerimizin daha yaşanılabilir hale gelmesi için İl Genel Meclisi üyelerimizle beraber bitmez tükenmez bir enerjiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz dedi.

İl Genel Meclis üyesi Mahmut Aktürk’le beraber Akin-Balcı arası yol yapımı sebebi ile kapalı olan köy yolları için alternatif güzergah çalışmalarını yerinde incelediler..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ