Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,93 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,57 / Satış: 6,59

Mühendislik Fakültesi’nde eğitim konferansları sürüyor

Mühendislik Fakültesi’nde eğitim konferansları sürüyor
  • 02.12.2015
  • 1.178 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ve ASÜ İnşaat Topluluğu, aylık periyotlar halinde düzenlediği “Eğitim Konferansları”na devam ediyor..

Üçüncüsü gerçekleştirilen konferansın konuğu Karayolları Genel Müdürlüğü Araştırma Geliştirme Dairesi Başkanı Yüksek Mühendis Birol Demir oldu.

Konferansta KGM’nin 2023 perspektifi, AR-GE kapsamında gerçekleştirdiği araştırma projeleri ve Avrupa Birliği normları çerçevesindeki yeri konularında bilgiler aktarıldı. Konferansın ardından İnşaat Mühendisliği öğrencileri Birol Demir’e merak ettikleri soruları yönelttiler. Etkinliğin ardından Rektör Yardımcısı ve Dekanı Prof. Dr. Ayhan Özçifçi ile Bölüm Başkanı Doç. Dr. Niyazi Uğur Terzi, Birol Demir’e “Teşekkür Plaketi” ve çiçek takdiminde bulundu. Daha sonra heyet, bölümün Ulaştırma Laboratuvarını gezdi ve ortaklaşa yürütülebilecek projeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Gezi esnasında, yakın gelecekte Aksaray Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün KGM AR-GE Dairesine sunacağı proje tekliflerinin içeriği hususunda görüş alış verişinde de bulunuldu..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ