Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,93
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Aksaray’da

Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Aksaray’da
  • 01.11.2017
  • 704 kez okundu

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Serhat Akçan, Aksaray’a gelerek, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile birlikte Selçuklu Park Proje alanında inceleme yaptı ve bilgi alış verişinde bulundu.

Kültür Varlıkları ve , Aksaray’a gelerek, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile birlikte Selçuklu Park Proje alanında inceleme yaptı ve bilgi alış verişinde bulundu.

Genel Müdür Yardımcısı Akçan ile 20 bin metrekarelik alanda inceleme yapan Başkan Yazgı, bu alana yapacakları Selçuklu Park Projesi ile şehre nefes alacak yeni alanlar kazandıracaklarını kaydetti.

Aksaray’ı daha modern ve marka şehir haline getirmeyi hedeflediklerini ve projelerini de bu yönde hazırladıklarını belirten Başkan Yazgı, yaptığı açıklamada, “3 senelik bir çalışmamız ve gayretimiz sonucu Toprak Mahsulleri Ofisinin yerini Aksaray belediyemize kazandırdık.

Tapularını aldık. Ve siloları kaldırdık. Bu alan yaklaşık 20 bin metrekarelik bir alan. Üzerine Selçuklu park adını verdiğimiz, halkımızın nefes alabileceği, bambaşka bir park projesini yapacağız. Bu projemizde otopark, konferans salonu, kütüphane, sosyal donatılar ve yeşil alanlar yer alacak. Bu bizim seçim sürecinde vermiş olduğumuz bir sözdü Allaha Hamd olsun bunu da gerçekleştirmiş olacağız. Aksaray’ımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Serhat Akçan ise Selçuklu Park Projesi içerisinde yapılacak modern Kütüphaneden dolayı Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya Teşekkür etti..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ