Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 13,40 / Satış: 13,45
€ EURO → Alış: 15,17 / Satış: 15,23

Müziğe gönül verenler Talas Musiki Cemiyeti’nde buluşuyor

Müziğe gönül verenler Talas Musiki Cemiyeti’nde buluşuyor
  • 26 Kasım 2021

Kayseri’de musikişinasların buluşma noktası olan Talas Musiki Cemiyeti’nde faaliyetler tüm süratiyle sürüyor. Müziğe gönül vermiş birçok meslek …

Kayseri’de musikişinasların buluşma noktası olan Talas Musiki Cemiyeti’nde faaliyetler tüm süratiyle sürüyor. Müziğe gönül vermiş birçok meslek erbabının bir ortaya gelip fasıl yaptığı programlara vakit zaman Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın da eşlik ediyor.

Son olarak Talas Belediyesi Esma Hatun Toplumsal Tesislerinde gerçekleştirilen fasılda Türk musikisine ilişkin birbirinden bedelli modüller, musikişinaslar tarafından Tamburi Tevfik Soyata şefliğinde seslendirildi. Programa katılan Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın, sanatın ve sanatkarın hep yanında olduklarını söyledi. Müziğe gönül vermiş insanların Talas’ta bir ortaya gelmiş olmasından memnunluk duyduğunu söz eden Lider Yalçın, Türk musikisine ilişkin çok bedelli kesimlerin Tambur üstadı Tevfik Soyata’nın koordinatörlüğünde muvaffakiyetle icra edildiğini söyledi.

Musikiye duydukları ilgiden ötürü iştirakçileri tebrik eden Lider Yalçın, “Sanatı önemsiyoruz, sizin de kıymet vermeniz ve bu hoş oluşumda yer almanız bizi ayrıyeten keyifli ediyor. Katkılarından ötürü da bedelli üstadımız, Talaslı hemşehrimiz Tevfik Soyata hocamıza da ayrıyeten teşekkür ediyorum” dedi.

İHA

blank

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ