Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,78 / Satış: 7,81
€ EURO → Alış: 9,32 / Satış: 9,36

Ortak Eğitim Programı sorunsuz şekilde ilerliyor

Ortak Eğitim Programı sorunsuz şekilde ilerliyor
  • 03 Şubat 2019

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Ortak Eğitim Programının hem öğrenciler, hem de sektör temsilcileri açısından son derece anlamlı olduğunu söyledi.

Rektör Şahin, (ATSO) Başkanı Cüneyt Göktaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette kurumlar arası işbirliğine dikkat çeken Şahin, işadamlarına Ortak Eğitim Programı hakkında bilgiler verdi. Bu uygulama ile Mühendislik Fakültesi’nde eğitim-öğretim gören ve belirli bir not ortalamasına sahip son sınıf öğrencilerinin doğrudan fabrikalarda ve sanayi işletmelerinde çalışarak mezun olduğunu belirten Şahin, “Onlarca firmayla protokol imzalandı. Öğrenciler son sınıfı okula gelmeden, doğrudan uygulama alanlarında geçiriyor. Böylece hem kendileri teorik bilgiyi pratiğe çeviriyor, hem de işletmeler ihtiyaç duydukları personeli görebiliyor. Bu uygulama stajdan daha farklı. Burada öğrenci, belirli hukuki düzenlemelerle çalıştığı fabrikanın tüm kurallarına üst düzeyde riayet etmek zorunda. Çünkü mezun olabilmek için çalıştığı fabrikadan da bir not alıyor. Mezuniyetinden sonra belki de öğrenci aynı fabrikada çalışmaya devam edecek; işveren de performansını izlediği bir personele yatırım yapmış olacak. Uygulama sorunsuz şekilde ilerliyor” dedi.

ATSO Başkanı Göktaş ise Şahin’e ziyareti münasebeti ile teşekkür etti ve kurumlar arası işbirliği noktasında üzerlerine düşeni yapmaya her zaman hazır olduklarını belirtti..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ