Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

OSB Müteşebbis Heyeti iftarda bir araya geldi

OSB Müteşebbis Heyeti iftarda bir araya geldi
  • 22.06.2016
  • 1.276 kez okundu

Aksaray Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Toplantısı Ağaçlı Melendiz Otel’de yapıldı..

Toplantıya; Vali Aykut Pekmezin yanı sıra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, OSB Bölge Müdürü İsmet Çağlar, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş ile 15 kişilik OSB müteşebbis heyetinde yer alan, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Ticaret ve Sanayi Odası temsilcileri ile sanayici ve işadamları katıldı.

Vali Aykut Pekmez: Aksaray OSB’ye yatırımcı sayısını el birliğiyle arttıracağız”

Vali Aykut Pekmez yaptığı açıklamada: “Aksaray OSB’ye ciddi yatırımcıların yatırım yaptığının görüyoruz, bu sayıları el birliğiyle arttırma hedefindeyiz” dedi.

Müteşebbis Heyeti tarafından Müteşebbis Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Vali Şeref Ataklı’nın Merkez Valiliği’ne tayin olması nedeniyle yerine atanan Aksaray Valisi Aykut Pekmez’in Aksaray OSB Müteşebbis Heyeti Başkanlığına ve Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmesi kararı alındı.

OSB Bölge Müdürü İsmet Çağlar tarafından yapılan sunumda Aksaray OSB’nin son durumu hakkında Vali Pekmez ve müteşebbis heyete bilgi verildi.

İsmet Çağlar yaptığı konuşmada artan yatırım taleplerinin karşılanması amacıyla 500 hektarlık ilave genişleme bölgesinin çalışmalarına devam ettiğini, en kısa sürede alt yapı çalışmalarına başlamak istediklerini belirtti.

Yönetim kurulu ve müteşebbis heyet üyeleri ile el birliği içinde Aksaray Organize Sanayi Bölgesinin kapasitesinin arttırılması ve mevcut durumunun geliştirilmesi için gayret göstereceklerini belirten Vali Pekmez, Aksaray OSB’yi yatırımcılar için bir cazibe merkezi haline getirmek istediklerini söyledi.

Aksaray OSB Müteşebbis Heyeti üyeleri yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti belirterek sağlanan birlik ve beraberliğin Aksaray’a büyük katkı sağlayacağını söylediler..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ