Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,67 / Satış: 7,70

Seçimimizi yapmıştık, bizi tekrar seçime kim götürüyor

Seçimimizi yapmıştık, bizi tekrar seçime kim götürüyor
  • 26.10.2015
  • 1.398 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray Milletvekili adayları tarafından bir basın açıklaması yapıldı..

Yaklaşık iki aydır Aksaray’ı, köy köy, mahalle mahalle geziyoruz. En sık sorulan soru, 7 HAZİRANDA SEÇİM YAPMIŞTIK, NEDEN BEŞ AY SONRA SEÇİME GİDİYORUZ? KİM BİZİ BU SEÇİME GÖTÜRÜYOR? 1 Kasım seçimlerinin yanıtlanması gereken ana sorusu budur.

Sayın cumhurbaşkanın ve çocuklarının yargılanmama garantisi için, sayın Genel Başkanımıza dolaylı yollardan haber gönderilmiştir. Bu garanti Genel Başkanımız tarafından verilmeyince, AKP- CHP koalisyonu KURDURULMAMIŞTIR. Sayın başbakanın bu konuda ortaya koyacak iradesi yoktur. İrade saray iradesidir. Nitekim Sn. Başbakan CHP’ye koalisyon önerisi götürmemiştir. İstikşafi görüşme adı altında ülkeyi oyalamıştır. Sonunda da üç aylık seçim hükümeti kurulmasını önermiştir.

Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, doğayı koruyan, marka yaratan, katma değeri yüksek ürün üreten, yaşam kalitesini yükselten bir ekonomi için 4 YILLIK REFORM HÜKÜMETİ KURULMASINI ÖNERMİŞTİR. Sn Başbakan CHP ile koalisyon intihardır emrini aldığı için, bu öneriyi kabul edememiştir.

Bu seçime gidilmesinin ikinci nedeni, Sn. Bahçeli’nin başbakanlığı kabul etmem, AKP seninle kurmam, CHP seninle de kurmam, HDP seni yok sayarım şeklindeki tavrıdır.

Ülkemizi bu gereksiz seçime götürüp, iki milyarımızın harcanmasına neden olanlardan, ekonomimizi 60 milyar dolar zarara sokanlardan, 150’ye yakın gencimizin şehit olmasının, yüzlerce insanımızın kanlı terör katliamlarında kaybolmasının vebalini taşıyanlardan 1 Kasımda oylarımızla hesabı sorulmalıdır.

Büyüme hızı 2.9’a düşmüş ekonomiyi 6 ya çıkarmayı hedeflemiş CHP’ye, insani gelişmişlikte 51. sıradaki ülkemizi, 20. sıraya çıkarmayı hedeflemiş CHP’ye fırsatı verme zamanıdır.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ