Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

Şehit Öğretmen Neşe Erten için kütüphane kuruldu

Şehit Öğretmen Neşe Erten için kütüphane kuruldu
  • 29.03.2019
  • 1.307 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İlim ve Fikir Topluluğu öğrencileri, Altınkaya Köyü Ortaokulu’na, 1993 yılında PKK tarafından şehit edilen öğretmen Neşe Erten’e vefa kapsamında bir kütüphane kurdu.

“Neşe Erten Vefa Kütüphanesi”nin açılış törenine katılan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, İlim ve Fikir Topluluğu öğrencilerine, örnek ve duyarlı davranışları münasebetiyle teşekkür ederek, daha önce de farklı köy ve kasabalara benzeri kütüphaneler kurduklarını anımsattı.

Öğrencilerin erken yaşlarda kitapla tanışmalarının kendi gelecekleri ve ülkenin geleceği açısından çok önemli olduğunu kaydeden Rektör Şahin, “Buradan, bir veya birden fazla okumayı seven, milletin ve devletin gidişatını olumlu yönde etkileyecek bireyler çıkmasını diliyoruz. Biz gençlerimizi çok seviyoruz. Allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin” dedi. Topluluk Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Aysun Yemen Öcal da, gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projelerine desteğinden dolayı Rektör Şahin’e teşekkür etti. Öğrencilerin yüreklerine dokunmaya talip olduklarına vurgu yapan Aysun Yemen Öcal, “İyi bir gelecek için iyi bir nesil yetiştirmek zorunda olduğumuzun farkındayız. Bu da okumayla, kitapla kütüphaneyle olabilir. Altınkaya Ortaokulu’na kurduğumuz kütüphanenin ismi, ‘Neşe Erten.’ O, 1993 yılında PKK tarafından şehit edilen bir öğretmenimiz. Biz, bu kütüphanede onu her zaman yaşatacağız. Öğrencilerimiz Neşe Erten’i asla unutmasınlar. Altınkaya Ortaokulu öğrencilerinden en önemli dileğimiz budur…” dedi. İlk ve ortaokul öğrencilerinin anlayabileceği düzeyde bilimsel bir kaç deneyin ardından kütüphane gezildi. Öğrenciler ve akademisyenlerin katkılarıyla edinilen 500 adet kitap, kurulan kütüphaneye teslim edilirken, öğrencilere de çeşitli kırtasiye malzemeleri hediye edildi. Rektör Şahin, burada öğrencilerle yakından ilgilendi ve onlara derslerde başarılı olmak kadar, iyi bir insan olmanın önemini anlattı.

Düzenlenen etkinliğe Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, okul yöneticileri ve öğrenciler iştirak etti..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ