Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Selami Altınok’un yeni görevi belli oldu

Selami Altınok’un yeni görevi belli oldu
  • 02.12.2015
  • 3.087 kez okundu

Seçim hükümetinde İçişleri Bakanlığı’na getirilen Selami Altınok, İçişleri Bakan Yardımcılığı’na atandı..

Aksaray Valisi iken İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevine getirilen Selami Altınok, 7 Haziran seçimlerinin ardından alınan erken seçim kararı sonrası oluşturulan seçim hükümetinde İçişleri Bakanı olarak görevlendirilmişti. Altınok bugün yayımlanan genelge ile Bakanlık Yardımcılığına getirildi.

İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Muhterem İnce imzasıyla yayımlanan ve 81 valiliğe gönderilen genelgede, Merkez Valisi Selami Altınok’un 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 86 ve 175. maddeleri gereğince 30 Kasım 2015 tarihli Bakanlık onayı ile Bakan Yardımcısı olarak vekaleten görevlendirildiği duyuruldu..

Selami ALTINOK Kimdir?

Selami Altınok, 1966 tarihinde Erzurum’un Narman ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise tahsilini Erzurum’da tamamladıktan sonra, 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümüne girdi. 1988 yılında üniversiteyi bitirdi. Daha sonraki yıllarda van 100. Yıl Üniversitesinde Yakın Çağ Tarihi üzerine Yüksek Lisansını tamamladı.

1989 yılında Erzincan’da Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Ardından da bir yıl süreyle İngiltere’de bulundu.
Sırasıyla; Kayseri Akkışla İlçesinde Kaymakam Vekilliği, Tokat Almus, Bitlis Güroymak, van Erciş, Samsun Terme ve Antalya Serik ilçelerinde Kaymakamlık yaptıktan sonra 2008 – 2012 yılları arasında Erzurum İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine atandı.

Ağustos 2012 tarihinde Aksaray iline Vali olarak atanmıştır. Selami Altınok, 19 Aralık 2013 tarihinde görevden alınan Hüseyin Çapkın’ın yerine önce merkez Valiliğine ardından da İstanbul Emniyet Müdürü olarak atandı.

Selami Altınok, Gülhan Altınok ile evlidir ve iki erkek, bir kız çocuk sahibidir.

28 Ağustos 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı seçim hükümetinde milletvekili olmadığı halde dışarıdan bağımsızlar kontenjanından İçişleri Bakanlığı’na getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulan bakanlar listesi onaylandı.

24 Kasım 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun hazırlayıp sunduğu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı 64. Hükümet kabinesinde İçişleri Bakanı olarak görevlendirilen Efkan Ala’ya görevini teslim etti..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ