Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,79 / Satış: 7,82
€ EURO → Alış: 9,29 / Satış: 9,33

Sosyal medyadan kendisine ulaşan öğrencilerle görüştü

Sosyal medyadan kendisine ulaşan öğrencilerle görüştü
  • 23 Şubat 2019 - 12:29

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, öğrenciler için en ideal öğrenme ortamlarını oluşturmak adına gayret gösterdiklerini söyledi.

Bir grup öğrenci sosyal medya üzerinden Rektör Şahin’e ulaşarak görüşme talebinde bulundu. Şahin de bu talebi kabul etti ve öğrencileri makamında ağırladı.

Gerek öğrenme ortamlarının iyileştirilmesi, gerekse kampüs gelişimi açısından yaptıkları çalışmaları anlatan ve çevre düzenleme çalışmalarının ivme kazandığını belirten Şahin, “Yeşil miktarını arttırmaya çalışıyoruz. Bilindiği üzere kampüste yeşillendirme yapabilmemizin tek yolu, dışarıdan bitki yetiştirmeye uygun toprağın kampüse getirilerek, yapay bir zemin oluşturulmasına bağlı. Bu bir hayli güç bir süreç. Ama biz, büyük bir samimiyetle yeşil bir kampüs için çalışıyoruz” dedi.

Şahin, sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler konusunda da her sezon pek çok çalışmanın hayata geçirildiğini belirterek, bu çalışmaların önemli bir kısmının topluluklar, yani öğrenciler eliyle yapıldığını vurguladı.

Şahin, sohbetin devamında öğrencilerin sorunlarını dinledi, taleplerini ve etkinlik planlamalarına ilişkin önerilerini aldı. Öğrenciler de Rektör Şahin’e ilgisi için teşekkür etti..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ