Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

TYP kapsamında 5 kişi işe alınacak

TYP kapsamında 5 kişi işe alınacak
  • 04 Mart 2017 - 00:06

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 5 kişinin işe alınacağını açıkladı..

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 5 kişinin işe alınacağını açıkladı.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye İş Kurumu tarafından istihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak üzere Toplum Yararına Programlar (TYP) düzenlenmektedir.

Bu bağlamda; Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüzce, Orman İşletme Müdürlüğü ile 5 kişilik Toplum Yararına Program düzenlenecektir.

15/03/2017 – 10/09/2017 tarihleri arasında 6 ay süreyle gerçekleştirilecek Toplum Yararına Programa başvurular Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne 02/03/2017 – 06/03/2017 tarihleri arasında şahsen veya www.iskur.gov.tr adresinden yapılacaktır.

Başvuruların fazla olması durumunda katılımcılar noter kurasıyla belirlenecektir.

Genel Şartlar

TYP’ye başvuracak katılımcıların, İŞKUR’a kayıtlı işsiz durumunda olmaları; en az 18 yaşını tamamlamış olmaları; herhangi bir öğretim kurumunda öğrenci olmamaları (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); emekli ve malül aylığı almamaları gerekmektedir.

Ayrıca;

  • Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde (ADNKS) oturan kişilerden şartları sağlayan herkes başvuru yapabilecek, ancak bir kişi katılımcı olarak belirlenecektir.

• Seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde aynı adreste oturan kişilerden birden fazla kişinin isminin olması halinde; başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınacaktır. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ye katılacaktır.”

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ