Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,34 / Satış: 7,37
€ EURO → Alış: 8,67 / Satış: 8,70

Ücretsiz sinema ve moral etkinliği düzenlendi

Ücretsiz sinema ve moral etkinliği düzenlendi
  • 16 Aralık 2017 - 01:57

Aksaray Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi Başkanı HasibeYazgı, Engelli Anneleri Terapi Grubu, Şehit Anneleri ve Onkoloji Hastalarından oluşan kadınlara destek olabilmek için ücretsiz sinema ve moral etkinliği düzenledi..

Aksaray Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi Başkanı HasibeYazgı, Engelli Anneleri Terapi Grubu, Şehit Anneleri ve Onkoloji Hastalarından oluşan kadınlara destek olabilmek için ücretsiz sinema ve moral etkinliği düzenledi.

Park Site Klas Sinema Salonunda bir araya gelen kadınlar, Türkiye’nin 90. Oscar Ödülleri için “yabancı dilde en iyi film” adayı, Can Ulkay’ın yönettiği ‘Ayla’ adlı filmi izlediler.

Film, 1950’lerde Kore Savaşı’na katılan Türk askerlerinden biri olan Astsubay Süleyman Dilbirliği ile savaşta öldürülmüş ailesinin yanında bulduğu ve Ayla adını verdiği Koreli küçük kızın sevgi ve umutla beslenen gerçek hikâyesini gözler önüne seriyor.

‘Ayla’ filmi zamansız, mekansız, dil-din ve ırk tanımadan vicdanın nasıl da gerçek bir sevgiyle insanları buluşturabileceğini ve savaşa rağmen gerçek insanlığın nasıl da birleştirici olabileceğini Türkiye insanının gücünü ve ruhunu yansıtan bir gözle anlatıyor.

Kore Savaşı sırasında, dünyanın öbür ucunda, anne ve babası ölmüş küçük bir çocuğun hem Türkleri hem Güney Korelileri hem de Amerikalıları aynı duygularda, nasıl büyük bir içtenlikle buluşturduğunun hikâyesini perdeye taşıyan Ayla, savaşın acı koşullarında, ismi gibi ay yüzlü Ayla ile ay yıldızlı bir askerin tarihe mal olmuş 65 yıllık hikâyesini anlatıyor.

‘Ayla’ filmini izledikten sonra duygu yoğunluğu yaşayan kadınlar, kendilerine bu imkânı sağlayan Aksaray Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi Başkanı Hasibe Yazgı’ya Teşekkür ettiler..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ