Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,94
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Ufka Yolculuk 5 Aksaray ödülleri sahiplerini buldu

Ufka Yolculuk 5 Aksaray ödülleri sahiplerini buldu
  • 02.05.2017
  • 1.537 kez okundu

Ufka Yolculuk 5 Kur’anı-ı Kerim meali bilgi yarışması ödülleri sahiplerini buldu..

5 Kur’anı-ı Kerim meali bilgi yarışması ödülleri sahiplerini buldu.

AKÇED tarafından organize edilen Ufka Yolculuk 5 Kur’anı-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması ödülleri sahiplerini buldu. 1 Mayıs Pazartesi günü saat 20:30’da Belediye Tiyatro Salonunda yapılan ödül töreninde konuşan dernek başkanı Musa Erdoğan yarışma ile ilgili şunlar söyledi:

“Okuma alışkanlığının istenen düzeylerde olmadığı günümüzde, okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak, halkımızın, özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasına destek olmak, Ufka Yolculuk organizasyonunun en büyük amacıdır.

Bu yıl 5. Sini yaptığımız yarışmada, herkesin, İnsan Kullanım El Kitabı olan Kur’an-ı Kerim’i okuması, okuyanların ise daha derinlemesine bilgi sahibi olması ve bilgisini sınaması için bu seneki konumuzu Kur’an-ı Kerim Meâli olarak belirledik.

Ufka Yolculuk Kur’an-ı Kerim Meâli Bilgi Yarışması Tüm Türkiye’de ve 75 ülkede yapılmıştır.

Tüm Türkiye’yi, online olarak ise tüm dünyayı kapsayan en büyük sivil yarışma organizasyonudur. Dünyanın 75 ülkesinden, yurdumuzun tüm illerinden, 900’e yakın ilçeden, yüzlerce cezaevinden toplam 892 bin yarışmacı, kayıt yaptırmıştır.

Yarışma sınavımızı ösym titizliğinde Aksaray’da bir ilçemiz hariç tüm ilçeler, bazı köy ve kasabalar dâhil 15 okulda ve Aksaray cezaevinde elhamdülillah sorunsuz bir şekilde yaptık. Bu sınavda altını çizerek ifade ediyorum. Çoğu öğretmen ve memur olmak üzere yaklaşık 200 gözetmen arkadaşımız gönüllü olarak görev aldılar.”

Ayrıca başkan Musa Erdoğan yapmış oldukları faaliyetlerdeki amaçlarını şu şekilde özetledi:

“Dernek olarak yürüttüğümüz bu ve diğer sosyal faaliyetlerde temel hedefimiz Rabbimizin rızasıdır. Cemiyete, vatanına, milletine, dinine, değerlerine saygılı olan, sahip çıkan ve koruyan fertler yetiştirmenin çabası ve çalışması içindeyiz. Peygamber Efendimizin ifadesiyle Allah rızası için yapılmayan işlerin sonunun kesik ve hüsran olacağına inanıyoruz.”

Konuşmalardan sonra ödüllerin takdimine geçildi.

A B C D VE E olmak üzere beş kategoride ödüller verildi. Her kategorinin binincisine 1000 TL, ikincisine 750 TL, üçüncüsüne 500 TL ve 4-10 arası dereceye giren yarışmacılara da birer çeyrek altın ödül olarak verildi. Toplamda 50 yarışmacı ödüllendirildi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ