Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

UNİKOP 8’inci Üst Kurul Toplantısı ASÜ’de yapıldı

UNİKOP 8’inci Üst Kurul Toplantısı ASÜ’de yapıldı
  • 09.10.2015
  • 1.507 kez okundu

KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) Dönem Başkanlığı görevini yürüten Aksaray Üniversitesi (ASÜ), “8’inci Üst Kurul Toplantısı”na ev sahipliği yaptı..

Üst Kurul, 22-24 Ekim 2015 tarihleri arasında Aksaray’da düzenlenecek olan “3’üncü Uluslararası Bölgesel Kalkınma Sempozyumu”na ilişkin detayları görüştü.

Toplantıda konuşan ASÜ Rektörü ve UNİKOP Dönem Başkanı Prof. Dr. Yusuf Şahin, toplantının, bir araya gelmek, karşılıklı istişare ve bilgi alışverişi yapmak açısından önem arz ettiğini söyledi. Aynı havza içerisinde yer almanın, aynı yâda benzer sorunlarla mücadele etmek anlamına da geldiğinden söz eden Şahin, “Bu gibi toplantılar, sorunları ve çözümleri konuşmak açısından da fayda sağlıyor” dedi. ASÜ Rektörü, sempozyumla ilgili sürecin sorunsuz şekilde devam ettiğini vurguladı. UNİKOP’un, bölgede yer alan üniversitelerin kalkınmaya katkı sağlamak amaçlı kurulmuş bir ortaklık olduğundan söz eden Şahin, “Üniversitelerin ürettiği bilgiyi en kestirme yoldan toplumsal faydaya dönüştürme sorumluluğu dikkate alındığında, UNİKOP’un önemi daha belirgin şekilde ortaya çıkmaktadır” dedi.

Toplantıya Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, Mevlana Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tankut Yalçınöz, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Avni Öktem ve KOP Başkanı İhsan Bostancı katıldı..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ