Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,78 / Satış: 7,81
€ EURO → Alış: 9,32 / Satış: 9,36

Vali Ali Mantı Kadın Çiftçi Eğitim Sertifika Törenine katıldı

Vali Ali Mantı Kadın Çiftçi Eğitim Sertifika Törenine katıldı
  • 03 Şubat 2019

Valimiz İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İşkur İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve tarafından ortaklaşa yapılan ve 95 kadın çiftçinin sertifika almaya hak kazandığı Kadın Çiftçi Eğitim Sertifika Törenine katıldı.

Sertifika töreninde konuşma yapan Aksaray Ziraat Odası başkanı Emin Koçak; “Elimizden geldiği kadar çiftçilerimize destek olmaya çalışıyoruz. Aksaray’ımıza ve Ülkemize faydalı olmak için gayret gösteriyoruz. Siz çiftçilerimiz bu sertifikalarla daha bilinçli bir şekilde üretim yapacağınıza inanıyorum. Sertifikalarınız hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ise törende yaptığı konuşmada, bu tür eğitimler ile çiftçilerin bilinçlendiğini, daha verimli üretim tekniklerinden haberdar olduklarını belirterek köyden kente göçün önüne geçmek istediklerini belirtti.

İşkur İl Müdürü Mahmut Akkuş ise sertifika töreninde kadın istihdamının önemine vurgu yaparak; “ Ülkemizde Sayın Cumhurbaşkanımız kadın istihdamı konusunda hassasiyetini belirtmektedir. Bizlerde Aksaray da kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yaparak iş hayatında daha fazla kadın olması adına sadece kentlerde değil köylerimizde de eğitimler düzenliyoruz. Bu sertifika töreni de bunlardan bir tanesi. Ben buradan sertifika almaya hak kazanan tüm çiftçilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Valimiz Ali Mantı sertifika töreni öncesinde yaptığı konuşmada; “İnşallah Aksaray’ımızda da kadınlarımızın iş hayatına girdiğini gördükçe mutlu olacağız. Bu sertifikanın sizleri motive etmesini ve iş hayatınızda başarılı olmanızı diliyorum, Sertifikalarınızın hepinize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Sertifika törenine Valimiz Ali Mantı’nın yanı sıra Vali Yardımcıları Gürkan Karaman, Şahin Bayhan, Mustafa Türkcan, İl Tarın ve Orman Müdürü Bülent Saklav, İşkur İl Müdürü Mahmut Akkuş, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Aksaray Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği Başkan Mahmut Aktürk, köy ve mahalle muhtarları ve kadın çiftçiler katıldı..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ