Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Vali Hamza Aydoğdu Aksaray’a vizyon katıyor!

Vali Hamza Aydoğdu Aksaray’a vizyon katıyor!
  • 05 Ekim 2020

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, vizyon projeleri ile Aksaray’ı adeta şahlandırmayı hedefliyor.

Aksaray Valiliği Araştırma ve geliştirme (ARGE) ekibi tarafından Aksaray’ın gelişimine katkı sağlamak, şehrin tanıtılmasını arttırmak, vatandaş ile devlet arasındaki bağlantıları güçlendirmek, eğitim çalışmalarına verilen önemin daha da ortaya çıkarılması amacıyla hazırlanan Vizyon projeleri uygulanmaya başladı.

Aksaray böyle Vali görmedi

Ürettiği vizyon projeleri ile şehri adeta şahlandıran Vali Hamza Aydoğdu, farklı pencerelerle kenti renklendirdi.

Aksaray, valiliğin öncülüğünde kabuğunu kırdı, adeta başkalaştı. Tanıtım eksikliğiyle sancılanan kent, Vali Aydoğdu sayesinde tanıtım atağına geçti.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’nun öncülüğünde yapılan projelerle Aksaray’a gelmeden de önce şehir elektronik ortamda tanıtılacak.

Ülkemizde hemen hemen ilk defa veri tabanları hazırlandı ve Aksaray’a yatırım yapacak, Aksaray’a gelecek insanlara da ışık tutacak.

Kitap Aksaray projesi ile kitaplar ücretsiz olarak vatandaşımızın eline ulaşacak.

Aksaray’ın vizyon projeleri 8 başlık altında toplandı.

İşte Aksaray’ın vizyon projeleri

VizyonAksaray: Şehrimizin veritabanı sistemi. İldeki tüm kamu kurumlarının sisteme entegre olduğu yaptıkları iş ve işlemelerin istatistiklerinin tutulduğu sistem oluşturulacak. Vatandaşlar bu sisteme www.vizyonaksaray.gov.tr adresinden girerek bilgilere ulaşabilecek.

KitapAksaray: Şehrimizdeki kitapseverlere istedikleri kitabın ücretsiz bir şekilde yollayanacağı sistem olacaktır. Vatandaşlar kitaplarını www.kitapaksaray.gov.tr adresinden girerek isteyebilecekler ve vatandaşlara bu kitaplar ücretsiz olarak gönderilecek.

BenOlsam: Görüşü düşüncesi projesi olan vatandaşların görüşlerinin alındığı sistem olacak. Vatandaşlar benolsam.gov.tr adresinden düşüncelerini paylaşabilecekler.

MaviSilgi: Uzaktan eğitim portalıdır. Mavi silgi de pandemi sürecinde öğrencilerin uzaktan eğitim alabilecekleri eğitim platformudur. Öğrenciler eğitimlerini buradan alabilecekler.

KodlaAksaray: İlkokuldan liseye kadar öğrencilere kendi okullarında kodlama sınıfları açarak algoritmik düşünce kazandırmaya yönelik projedir.

KodKurdu: Anaokullarında bilgisayarsız kodlama becerilerinin kazandırılacağı proje (Türkiye’de) ilk defa uygulanıyor.

Karakter Eğitimi: Anaokullarında öğrencilere kültürel ve manevi değerlerini geliştirmeye yönelik eğitim programıdır.

E-dergi: Şehrimizdeki tüm ilçelerden, kurumlardan gelen haber video resimlerin eklediği Online dergi platformudur. E-dergiye ulaşmak isteyenler www.vizyonaksaray.gov.tr adresinden ulaşabilirler..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ