Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Vali Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez’den Kadın Konukevine ziyaret

Vali Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez’den Kadın Konukevine ziyaret
  • 19.12.2016
  • 1.864 kez okundu

Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Kadın Konukevi’ni ziyaret eti.

Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Kadın Konukevi’ni ziyaret eti. Konukevi Müdürü Serpil Altınsoy’dan bilgi alan Pekmez; Kadın Konukevinde misafir edilen bayanlarla da görüşerek sorunlarını dinledi.

Devletin; aile, kadın ve çocukların korunması amacıyla çok önemli yasal düzenlemeler yaptığını söyleyen Pekmez; bu tür merkezlerin çok önemli görevler üstlendiğini belirtti.

Konukevi Müdürü Serpil Altınsoy ise Kadın Konukevi ile ilgili verdiği bilgide; zorda kalan, şiddet mağduru bayan ve çocukların devletin koruması altında her türlü ihtiyaçları karşılanarak misafir edildiğini belirterek; konukevinde kadın ve çocuklara sosyal, ekonomik ve psikolojik destek sağlandığını ifade etti.

Konukevinde kalan bayanlarla görüşerek sorunlarını dinleyen Yeşim Pekmez Hanımefendi, bayanların taleplerinin incelenerek ilgili kurumlar nezdinde sorunların çözümü için çalışma başlatılacağını belirtti.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ