Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,92 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Veteriner Fakültesi’nden Biyogüvenlik Konferansı

Veteriner Fakültesi’nden Biyogüvenlik Konferansı
  • 11.04.2016
  • 1.328 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Veteriner Fakültesi’nin düzenlediği konferansa konuşmacı olarak katılan Kentucky Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdal Erol, “Biyogüvenlik” konusunda bilgiler verdi..

Etkinliğin açılışında konuşan Fakülte Dekanı Prof. Dr. , konferansın konusunun son derece önemli olduğunu belirtti ve Doç. Dr. ’a, katılımından dolayı teşekkür etti.

Kısaca Veteriner Fakültesini tanıtan Dekan Selçukbiricik, özellikle Fen Lisesi öğrencilerinin Tıp Fakültesi ağırlıklı tercihler yaptığını vurgulayarak, “Ben de ilk sınava girdiğimde Tıp Fakültesi’ni düşünmüştüm ama sonra ’ni kazandım. Bugün “İyi ki bu mesleği yapıyorum” diyorum. Başarılı bir lise öğrencisi ’ni tercih ederse asla pişman olmaz” dedi. Prof. Selçukbiricik, ASÜ ’nin 2 yıldır öğrenci aldığını da anımsattı. “Dünya Kimya Günü” münasebetiyle kürsüye gelen ASÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Odabaşı da kısa bir selamlama konuşması yaptı. Temel Bilimleri tercih oranlarının son yıllarda düşüş gösterdiğine dikkatleri çeken Odabaşı, “Maalesef Kimya da bu bölümlerden birisi ve bu durum bizi üzüyor. Ama tercihin az olması kimyanın biteceği manasına gelmiyor. Uzay ve madde var olduğu sürece kimya bitmeyecektir. Kimya önümüzdeki yıllarda yeniden yüksek şekilde tercih edilir diye umuyorum” dedi.

Yapılan kısa konuşmaların ardından etkinliğin düzenlenmesine katkı sunan Faruk Kahraman’a plaketi verildi ve Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdal Erol, “Biyogüvenlik” konusundaki sunumunu gerçekleştirdi..

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ