Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,93
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Yardım kömürleri yanmayınca vatandaş isyan etti!

Yardım kömürleri yanmayınca vatandaş isyan etti!
  • 22.11.2017
  • 1.160 kez okundu

Aksaray Valiliği’nin Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla dar gelirli vatandaşlara dağıttığı kömürün yanmadığını belirten vatandaşlar, kömürün kalitesiz olduğunu belirttiler..

’nin aracılığıyla dar gelirli vatandaşlara dağıttığı kömürün yanmadığını belirten vatandaşlar, kömürün kalitesiz olduğunu belirttiler.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kanalıyla dar gelirli vatandaşlara dağıtılan kömürler bu yıl çok kalitesiz çıkınca vatandaşlar sıkıntılarını önce muhtarlara sonrada ilgili kurumlara bildirerek tepkilerini dile getirdiler.

Halk arasında Fakir Fukara fonu olarak bilinen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, tarafından her yıl verilen kömürlerin bu yıl farklı bir şekilde torbadan çıkması dar gelirli vatandaşların şikayetlerine neden oldu.

Vatandaşlar kömürlerin yanmadığını, yansa da kalorisinin sıfır seviyesinde olduğunu beyan ederek sıkıntıları önce muhtarlara taşıdılar. Muhtarlar da Vali Aykut Pekmez’e çıkarak durumu izah ettiler. Vali Pekmez konuyu Ankara’ya bildirerek takibinde olduğunu vurguladı. Dar gelirli vatandaşlar piyasadan bir kaç torba kömür alarak karıştırıp ancak yakabildiklerini beyan ettiler. Bir de öneride bulunan vatandaşlar, kendilerine az da olsa kaliteli kömür verip kışı karıştırarak ısınmak kaydıyla geçirebileceklerini ifade ettiler..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ