Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,51 / Satış: 5,53

ASÜ Azerbaycan’daki fuarda dünyaya tanıtıldı

ASÜ Azerbaycan’daki fuarda dünyaya tanıtıldı
  • 05.11.2015
  • 1.178 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ), Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de düzenlenen “Uluslararası Öğrenciler Fuarı”nda dünyaya tanıtıldı..

Aksaray Üniversitesi Azerbaycan’da “Uluslararası Öğrenciler Fuarı”nda Dünyaya Tanıtıldı

Lise son sınıfta okuyan ve liseden mezun olmuş olan öğrencilere üniversitelerin sunduğu imkânların tanıtıldığı fuarda, ASÜ standı büyük ilgi gördü. Aksaray’ın gerek coğrafi konumu, kültür ve tarihi, gerekse bir öğrenci için sunduğu sosyal imkânların tanıtıldığı fuara dünyadan 87 üniversite ve eğitim kurumunun temsilcileri iştirak etti. Fuara katılan ve kısa bir değerlendirme yapan Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, ASÜ’de uluslararası öğrenci sayısının her geçen yıl biraz daha arttığını, geçen yıl 440 civarında olan sayının bu yıl 700’e yükseldiğini, önümüzdeki yıl ise bin rakamına ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. ASÜ’nün ve Aksaray’ın tanıtımının yapılabileceği fuarlara katılımın süreceğinden söz eden Rektör Şahin, “Hedefimiz öğrenci sayısını ve ülke çeşitliliğini arttırmaktır. Bunun için gereken çalışmaları yapıyoruz” dedi.

Azerbaycan’daki fuarda ASÜ’yü, Rektör Şahin’le birlikte Yabancı Diller Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Şen ve Uluslararası Öğrenciler Koordinatörü Öğretim Görevlisi Muhammet Gümüşsoy temsil etti..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ