Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,77
€ EURO → Alış: 5,56 / Satış: 5,59

Kutlu’ya Fen ve Teknoloji Laboratuvarı kuruldu

Kutlu’ya Fen ve Teknoloji Laboratuvarı kuruldu
  • 16.05.2016
  • 1.127 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi, “Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi” kapsamında, Kutlu Ortaokulu’na “Fen ve Teknoloji Laboratuvarı” kurdu. Kurulan laboratuvar, düzenlenen törenle hizmete girdi..

’ndaki törende konuşan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, köy-kasaba okullarına faydalı olmak için başlattıkları çalışmalara devam ettiklerini söyledi. Daha önce 4 farklı okula kütüphane kurduklarını, açılan yeni laboratuvarın da bu kapsamda bir çalışma olduğunu dile getiren Şahin, “Elbette herkesin bilim adamı olması beklenemez ama burada birkaç tane bile öğrencimizin ufkunu açarsak, ülkemizin geleceğine önemli bir yatırım yapmış oluruz. Sürece katkısı olan herkese çok teşekkür ederim. İnşallah ortaokul öğrencilerimiz buraların kıymetini bilir. Onları üniversitede de görmek istiyoruz” dedi.

– Yeni Nobel Adaylarımız Neden Olmasın? –

Proje Koordinatörü ASÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Yılmaz ise, Prof. Dr. Aziz Sancar’ın “Nobel” ödülünü kazanmasının ardından makûs talihi yenmek için bir yerlerden başlamaya karar verdiklerini belirtti. “Yeni Nobel Adaylarımız Neden Olmasın” projesinin farklı boyutları olduğunu dile getiren Yılmaz, “Bunlardan birisi öğretmen adaylarının toplumla işbirliği içinde olmasını gerektiren ‘Topluma Hizmet Uygulamaları’ dersinin gerçekleşmesidir. Malum olduğu üzere Türkiye’de, Temel Bilimlere olan ilgi giderek düşüyor. Bu ilgiyi canlandırmak da çalışmamızın bir diğer boyutu. Üçüncü olarak, öğrencilerin kendilerini takdim etme, hayırlı işlere vesile olma ve şehir eşrafını bu işe kanalize etmesini sağlamak ve son olarak Üniversite-Milli Eğitim Müdürlüğü-Toplum işbirliğini daha da geliştirmek” dedi. Törende Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Köy Muhtarı ve Okul Müdürü de birer teşekkür konuşması yaptılar. Projeye işadamlarının yanı sıra, kermesler vasıtasıyla hayırsever hanımlar da destek verdi.

Yapılan konuşmaların ardından projeye destek veren isimlere “Teşekkür Belgesi” ve çeşitli hediyeler verildi. Etkinlik, kurulan laboratuvardaki cihazların tanıtılmasının ardından sona erdi..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ