Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,65 / Satış: 7,68
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi MR cihazına kavuştu

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi MR cihazına kavuştu
  • 24 Haziran 2017 - 18:29

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi MR cihazına kavuştu..

Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.Himmet Durgut, kurulum çalışmalarına başlanan cihazın en geniş gantri açıklığına sahip, hasta konforunun ön planda tutulduğu, sessiz MR çekim özelliği ile cihazın günde 130 hastaya MR çekimi ile hizmet vereceğini ve Aksaray halkına bu cihazı kazandırdıkları için mutlu olduklarını söyledi. Sağlık alanının en önemli hastalıklardan bir tanesi olan kanser teşhisinde önemli bir yere sahip olan cihaz kurulumu devam etmekte olup çok kısa bir süre içerisinde Aksaray halkına hizmet vermeye başlayacak. Kullanımda olan diğer MR cihazlarından farklı özelliklere sahip olduğu belirtilen MR cihazının en önemli özelliklerinden bir tanesinin hastanın çekilen MR görüntüsünün yüksek kalitede görüntü ile anında doktor tarafından görülerek gerekli teşhislerin konulmasını sağlaması olarak belirtildi. Almanyadan özel bir ekip ile birlikte Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi getirilen son model MR cihazının kurulumuna başlandı.

“BİRÇOK HASTALIĞIN TANISINI KOYACAK”

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Cengizhan Kılıçaslan da , MR cihazının özelliklerinden bahsetti. Kılıçaslan; “Kısa bir sürenin ardından hizmete girecek olan MR cihazımız Fiberoptik teknolojiye sahip en yeni segmette bir cihazdır. Diğer cihazlardan farklı olan bir diğer özelliği ise hastaların yatırıldığı bölümü daha geniştir ve kilolu hastalarımızın da MR işlemleri gerçekleştirilebiliyor. İleri MR tekniklerinin yer aldığı cihaz bir çok hastalığa tanı koyuyor ve hastalıkla ilgili detaylı bilgi verecek özellikler taşıyor” dedi.

“AKSARAY HALKI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Hastane Yöneticisi Cengizhan Kılıçaslan ve Hastane İdari Mali İşler Müdürü Murat Tuğrul Metin de Aksaray halkı için çalıştıklarını, MR cihazının birçok hastalığın tespiti ve tedavisinde önemli rol oynayacağına inandıklarını belirterek, son teknolojik cihazların hastanemize kazandırılmasına devam edileceği bilgisini vererek, Aksaray için hayırlı olması temennisinde bulundular..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ