Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Bakan Akif Çağatay Kılıç Aksaray’da

Bakan Akif Çağatay Kılıç Aksaray’da
  • 03.06.2016
  • 1.753 kez okundu

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere Aksaray’a geldi..

– “Aksaray’daki yurt kapasitemizi gelecek yıl 11 bine çıkaracağız”

– Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bakanlığının Aksaray’a birçok farklı alanda yatırım yaptığını belirtirken, “Aksaray’daki yatırımlarımız çerçevesinde gelecek yıl yurt kapasitemizi 11 bine çıkaracağız” dedi.

Bakan Çağatay Kılıç, bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Aksaray’da ilk olarak Vali Şeref Atak’ı ziyaret etti. Burada bir konuşma yapan Bakan Çağatay Kılıç, bakanlığıyla ilgili çalışmaları yerinde incelemek üzere Aksaray’a geldiğini kaydederken, “Burada yapılabilecek yeni çalışmalar, yeni yatırımlar noktasında neler yapabileceğimizle ilgili bir değerlendirme için buradayız. Tabii aynı zamanda yapılmış olan yatırımlarımızın da verimlilik ve kullanım açısından ne durumda olduğunu yerinde görmek için geldik” diye konuştu.

Aksaray’ın kendileri için önemli bir şehir olduğunu belirten Bakan Çağatay Kılıç, “Kentimizde Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak sportif anlamdaki çalışmaların yanı sıra sporcu gelişimiyle ilgili merkezlerimiz de mevcut. Kredi Yurtlar Kurumu’nun Aksaray’ımıza yönelik ciddi bir yatırım hamlesi oldu. Yükseköğrenim gören öğrenci kardeşlerimizin yurtlarımızda barınma imkanlarının geliştirilmesi, yenilenmesi noktasında çalışmalarımız var” dedi.

“Aksaray’da yatırımlar açısından iyi bir noktadayız”

Aksaray’da önümüzdeki yıl KYK yurtlarındaki kapasitenin 11 bine çıkacağını ifade eden Bakan Çağatay Kılıç, sözlerine şöyle devam etti:

“-Aksaray’da şu anda yatak kapasitemiz 8 bin civarında. Geçen sene ve bu sene açılmış olan, açılacak olan yurtlarımızla beraber Aksaray, barınma imkanını karşılama konusunda en üst seviyeye gelmiş durumda. Daha da üst seviyeye gelecek. Hükümetimizin ortaya koyduğu çalışmalarla Aksaray’da yatırımlar açısından iyi bir noktada olduğumuzu düşünüyorum. Yeni hükümet kurulduktan sonra ilk ziyaretimizi seçim bölgem ve memleketim olan Samsun’a gerçekleştirdik. Ardından da Aksaray’a geldim. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın çalışmalarımız noktasındaki talimatları açıktır. Bu anlamda çalışmalarımızı da inşallah en verimli, hızlı ve doğru şekilde gerçekleştireceğiz.”

Bakan Çağatay Kılıç, valilik ziyaretinin ardından yürüyerek Aksaray Belediyesi’ne geçti. Yürüyüş esnasında vatandaşlarla ve esnafla sohbet eden Bakan Çağatay Kılıç, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı ziyaretinde belediye özel defterini imzaladı ve engelli sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi. Ziyareti esnasında Belediye Başkanı Yazgı Bakan Çağatay Kılıç’a, Aksaray Eğri Minareli Camii’nin minyatürü ile “68” numaralı forma hediye edildi.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ