Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

İnceöz ve Karatay’dan yaralı Polis’e ziyaret

İnceöz ve Karatay’dan yaralı Polis’e ziyaret
  • 06.02.2016
  • 1.559 kez okundu

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz beraberinde İl Başkanı Abdulkadir Karatay ile birlikte Şırnak’ta 2 polisin şehit düştüğü ve 10 polisin yaralandığı PKK’nın roketatarlı saldırısında yaralı polis memurumuza ziyaret gerçekleştirdi..

Aksaray’ın merkeze bağlı Topakkaya Beldesi’nde bulunan baba evine yapılan ziyarete Grup Başkanvekili İlknur İnceöz ve İl Başkanı Abdulkadir Karatay, Topakkaya Belediye Başkanı Yılmaz Akbulut, Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Burada saldırıdan yaralı olarak kurtulan Çevik Kuvvet Polisi Halil İbrahim Sevinç (25) ile görüşen Grup Başkanvekili İnceöz, geçmiş olsun dileklerinde bulunarak terörle mücadelede verdikleri destekten ve başarılı çalışmalardan dolayı polis memurunu tebrik ederek, “Biz sizlerle gurur duyuyoruz” dedi.

MİLLETİMİZİN DUASI VE DESTEĞİ SİZİNLE

Burada bir açıklama yapan Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, “Vallahi biz sizlerle gurur duyuyoruz. Dualarımız her zaman sizlerle beraber. Parlamentoda da, sahada da bizde sizin orada verdiğiniz mücadelenin değişik versiyonunu veriyoruz. Tabi bu uğurda vatan mücadelesi, vatanın birliği ve bütünlüğü için sizler orada mücadele ediyorsunuz. Ben bu uğurda şehit düşenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bugüne kadar bu ülkenin birlik ve beraberliği için canını hiç çekinmeden orada, özellikle sizler orada sivil vatandaşımıza siper oluyorsunuz. Hakikaten zor bir görev, çok da başarıyla yürütüyorsunuz. Milletimizin duası ve desteği sizinle beraber. Biz sizlerle gerçekten gurur duyuyoruz. Yani size ne desek, hiçbir kelime bunun karşılığı olamaz diye düşünüyorum. Allah orada görevde olan tüm kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Devlet olarak, hükümet olarak tüm vatandaşlarımızın da yanındayız. Sadece devlet tarafıyla değil, oradaki vatandaşlarımızın da yanındayız. Allah sizlerden razı olsun” dedi.

MİLLETİMİZ İLE TERÖR ARASINDA BİR TERCİH YAPMAK DURUMUNDALAR

Türkiye’de Kürt sorunu olmadığına dikkat çeken Grup Başkanvekili İnceöz, “Şunu özellikle belirtmek istiyorum, ülkemizde bir Kürt sorunu yoktur. Bunun parlamentoda biz mücadelesini veriyoruz. Siyasette veriyoruz, vatandaşımızla veriyoruz. Türkiye’de, ülkemizde bir terör sorunu vardır ve terörle mücadelede de sonuna kadar kararlılıkla gideceğiz. Bugün bazı parti mensupları terörün parlamentoda sözcüsü olmuş durumdalar. Bunu her fırsatta söylüyoruz ki, artık milletimiz ile terör arasında bir tercih yapmak durumundalar. Her birimizin de, 78 Milyonun yekvücut saflarımızı sıklaştıracağı, terörle mücadele konusunda kararlılıkla mücadelemizi sürdürürken, her birimizin de saffını belirleyeceği, net bir tavır alacağı bir dönemdeyiz” şeklinde konuştu.

BİN 128 AKADEMİSYENİN YAPTIĞI KABUL EDİLEMEZ

Bin 128 akademisyenin olanın bitenin bir tarafını görmezden geldiğini belirten Grup Başkanvekili İnceöz, “Bugün bin 128 akademisyenin geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu gibi, olanın bitenin bir tarafını görmezden gelerek, teröre destek vermek, bunlar kabul edilebilir durumlar değil. Bununla ilgili olarak da tepkilerimizi son derece açık bir şekilde verdik. Onun için gün artık teröre destek verenlerle terörün karşısında mücadele edenler arasında ayrışmaktadır. Bu ülkenin 40 yıldır bir terör sorunu vardır. Bu mücadelede gazimizi ziyaret ediyoruz. Canını ortaya koyanlar, milletimizin duası ve desteği ile bu mücadeleyi verenlerin yanında olanlarla, teröre bir şekilde, terörün sonuçlarını görmezden gelip teröre destek verenlerin artık tavırlarını net olarak ortaya koymaları lazım. Şunu da özellikle belirtmek istiyorum. Bu ülkenin topraklarını kimseye böldürtmeyeceğiz. 78 Milyon kardeşin arasına kimse giremeyecek. Son terörist elindeki silahla ülkemizi terk edene kadar, silahlı unsurlar bu ülkeyi terk edene kadar da bu mücadele sürecek” diye konuştu.

‘BU TOPRAKLAR KOLAY KAZANILMADI’

AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay ise, “Biz zaten vatandaşın diline tercüman oluyoruz desek yeridir. Burada zaten mücadeleyi bu kardeşlerimiz veriyor. Allah onlardan razı olsun. Yaptığınız işi anlatmakta kelimeler kifayetsiz kalır, anlatmaya yetmez. Allah hepinizden razı olsun. Bu topraklar kolay kazanılmadı. Tüm yurdu şehit kanıyla sulanmış bir vatana sahibiz. Elhamdülillah sizin gibi bizlere de görev düştüğü zaman bizde canımızı hiç çekinmeden vereceğimizi ifade ediyoruz. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Terörün sonu gelen kadar, kökü kazınana kadar, hükümetimiz, devletimiz ve vatandaş olarak bizler elimizden gelen bütün çabayı göstereceğiz. Arkamızda gerçekten binlerce, milyonlarca bir insanın duası var. Yer gök dua üzerine. Bunu hep millet olarak yaşadık, yaşıyoruz. İnşallah en kısa sürede bu mücadeleyi istediğimiz şekilde sonlandırıp bu topraklardan terörün kökünü kazıyacağız. İnşallah bundan sonra memleketimizde şehidimiz, gazimiz olmaz. Ama iş başa düştüğü zamanda bu milletin her bir ferdi tek tek ve top yekun halinde gidip toprağını, vatanını vermeyecektir” dedi..

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ