Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 3,93 / Satış: 3,95
€ EURO → Alış: 4,85 / Satış: 4,87

Ak Parti, STK’lar ile buluştu

Ak Parti, STK’lar ile buluştu
  • 16.05.2016
  • 799 kez okundu

Aksaray’daki sivil toplum örgütleri ile bir araya gelen AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, sorun ve sıkıntıları dinleyerek Aksaray’ın gelişmesi için çözüm önerilerini dinledi..

’nda () gerçekleştirilen toplantıya Başkanı Ahmet Koçaş, Esnaf Sanatkarlar Odası Birliği Doğan Ceylan, Başkan vekili Aydın Coşkun, Başkanı İzzet Çevik, Başkanı Salim Düzgün ve AK Parti Halkla İlişkiler Başkanı Hikmet Ceviz katıldı. İl Başkanı Başkanlığı’nda yapılan toplantı da çalışmalar masaya yatırıldı.

Burada bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, sivil toplum örgütleri ile her ay düzenli olarak toplantı yapacaklarını belirterek, birlik ve beraberlik içerisinde Aksaray’ın çıtasını daha da yükseğe taşıyacaklarını söyledi. Birlik ve beraberliğin önemine değinen Başkan Karatay, birlik ve beraberliğin olduğun her yerde başarının en yüksek dereceye çıktığını kaydetti.

İlk toplantılarını ATSO’da yaptıklarını belirten Başkan Karatay, “Aksaray’ın ticaretine yön veren ana kuruluşlarımız olan sivil toplum örgütlerimiz, başta ATSO olmak üzere diğer kuruluşlarımız ile her ay düzenli toplantı yaparak Aksaray’ımızın ticaretine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Asıl amacımız Aksaray’ın ekonomisine yön vermek, yapısal sorunların gündeme alınarak çözüme kavuşturulmasını sağlamak. Aksaray yatırımlarının doğru bir şekilde yönlendirmek. Bu toplantılara ilerleyen zamanlarda fizibilite raporları, sorunların çözüm önerileri ve diğer kamu kurum ve kuruluşlardan gelen bilgiler ile veriler doğrultusunda bakanlıklardan yetkililerin davet edilerek daha geniş çaplı organizasyonlar yapmayı hedefliyoruz. Özellikle bürokraside yaşanan gecikmeleri ve diğer sorunların çözümü için bu toplantılarda hazırlanacak raporlar doğrultusunda yatırımları daha kolay Aksaray’a taşımak adına bakanlıklara bağlı kurum yetkililer her ay Aksaray’a davet edeceğiz. Burada sorunları yerinde görüşüp çözüm önerilerini birlikte üretmeyi hedeflemekteyiz” dedi.

Sivil toplum örgütü başkan ve temsilcileri ise toplantının çok verimli geçtiğini belirterek bu tür toplantıların kesinlikle yapılması gerektiğinin altını çizdi..

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ