Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,72 / Satış: 5,74
€ EURO → Alış: 6,30 / Satış: 6,32

Aksaray milletvekilleri kayıt yaptırdı

Aksaray milletvekilleri kayıt yaptırdı
  • 07.11.2015
  • 1.866 kez okundu

TBMM’de kayıt işlemleri Şeref Holü’nde devam ediyor. AK Parti Aksaray Milletvekilleri mazbatalarını teslim ederek, kayıt yaptırdı..

Meclis Şeref Holü’nde kurulan merkeze, AK Parti Aksaray milletvekilleri İlknur İnceöz, ve birlikte geldi.

AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz, milletvekilleri Aydoğdu ve Serdengeçti’nin rozetlerini taktı.
İnceöz, 1 Kasım’da milletin istikrardan yana tercih kullandığını belirterek, 7 Haziran’ın ardından kaybedilen oyların telafi edilmesi için acil eylem planı ile ekonomik vaatlerin gerçekleştirilmesinin Türkiye’nin önünde yol haritası olarak durduğunu kaydetti.

1982 Anayasası’nın değiştirilmesi yönünde de milletin talebi bulunduğunu ifade eden İnceöz, “Güçlü hedefleri olan Türkiye’nin üzerine dar gelen 82 Anayasası’nın değiştirilmesinin acil olduğu kaçınılmazdır” dedi.
Geçen dönem Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nda 60 maddede uzlaşma sağlandığını anımsatan İnceöz, “1982 Anayasası’nın topyekun değiştirilmesi, milletin, ülkemizin, değişen dünyanın ihtiyaçları karşısında yeni bir anayasanın yapılması acildir” diye konuştu.

İnceöz, yeni kurulabilecek anayasa uzlaşma komisyonunun, eşit temsil, oy oranı ya da milletvekili sayısına göre şekillendirilebileceğini ifade ederek, “Ancak Meclis’teki temsil oranları ve milletvekili sayısı üzerinden bunu tartışmakta fayda var” dedi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar muhlis dedi ki:

    vatana millete hayırlı olsun umarım Aksaray artık büyük yatırımlar görür.

YORUM YAZ