Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,35 / Satış: 5,37
€ EURO → Alış: 6,08 / Satış: 6,10

ASÜ Rektörü Şahin Ramazan ayını kutladı

ASÜ Rektörü Şahin Ramazan ayını kutladı
  • 03.06.2016
  • 1.101 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, yaptığı yazılı basın açıklamasında Ramazan Ayını kutladı ve Ramazan’ın bireysel ve toplumsal sorunların kalıcı çözümüne vesile olmasını temennisinde bulundu..

Ramazan Ayının, Yüce Allah’ın kullarına sunduğu büyük fırsatlardan birisi olduğunu kaydeden Rektör Şahin, sadece bireysel manevi dünyamızı şekillendirme bakımından değil; toplumsal manada güzel hasletlerin ortaya çıkması bakımından da bu ayın önemli olduğunu dile getirdi. Yardımlaşma, dayanışma, aynı ortak duyguda buluşma gibi değerlerin ortaya çıkmasına vesile olan Ramazan’ın, aynı zamanda bir Kur’an ayı olduğunu kaydeden Prof. Şahin, “Ayetlerde, Kur’an’ın Ramazan Ayında indirildiği ve bu aya erişenlerin onu oruçla geçirmesi gerektiği belirtilir. Ramazan, Allah’a olan sadakatimizi ve teslimiyetimizi ifade ettiği gibi, bilinçte bir yenilenme, kendimizi muhasebe etme ve hataları görerek en doğruya yönelmeye de vesile olmaktadır. Bu nedenle Kur’an ayını, toplumsal faydayı yaşam değerlerimizin en üstüne alarak, vahyi daha iyi anlamaya çalışıp, hayatımızda tatbik ederek geçirmeli ve bunu bir yaşam biçimi haline getirmeliyiz” dedi.

Şahin, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Ramazan ayına kavuşmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, ASÜ ailesi başta olmak üzere tüm şehrimizin, ülkemizin ve İslam âleminin mübarek Ramazan’ını kutluyor; bu rahmet ayından en güzel şekilde istifade etmeyi Allah’tan niyaz ediyorum. Ramazan Ayının huzura, barışa ve esenliğe vesile olmasını diliyorum.”

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Sinan Sakin dedi ki:

    Yusuf Şahin bey dişlerinize fotoşop uygulamasını kim yaptı. Çok beyazlatmış!

YORUM YAZ