Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,76
€ EURO → Alış: 6,49 / Satış: 6,52

Öğrenciler final sınavlarında ter döküyor

Öğrenciler final sınavlarında ter döküyor
  • 02.06.2018
  • 543 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, öğrencilerin daha iyi eğitim almaları için imkânları en iyi şekilde değerlendirme gayretinde olduklarını söyledi.

Dönem sonu yaklaşırken öğrenciler final sınavlarında ter döküyor. Belirlenen takvime göre öğrenciler, günün farklı saatlerinde farklı derslerin sınavlarına giriyor. Bu gibi dönemlerin son derece yoğun ve stresli geçtiğini ifade eden ASÜ Rektörü Şahin, Eğitim Fakültesi ve İslami İlimler Fakültesi’ndeki öğrencilere moral ziyaretinde bulundu. Sınav öncesi son hazırlıklarını yapan öğrencilerle sohbet eden, ders notlarını inceleyen ve küçük sorular soran ASÜ Rektörü, mezuniyet aşamasında olanlar için sınavların farklı bir öneminin olduğuna dikkat çekti. Zamanında ve programlı çalışmanın önemine de vurgu yapan Şahin, “Planlı ve düzenli biçimde çalışmak yerine, sınava yakın günlerde yoğun şekilde çalışmak çok doğru değil. Bu daha çok strese ve yorgunluğa neden olabiliyor. Tüm öğrencilerimize final sınavlarında başarılar diliyoruz. Allah yollarını açık etsin. Umarız her şey onların gönlünden geçtiği gibi olur” dedi.

Şahin, amfi ve dersliklerde sınava giren öğrencileri ziyaret etmenin yanı sıra, dinlenme alanlarında farklı saatlerdeki sınavlara hazırlanan öğrencilerle de görüştü, kısa süre hasbihal etti ve eğitim imkânlarını daha iyi seviyelere çıkarmak için yaptıkları kimi çalışmalar hakkında bilgiler verdi.. (HaberAksarayCom)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ