Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

Ayhan Erel’den Öğretmenler Günü mesajı

Ayhan Erel’den Öğretmenler Günü mesajı
  • 23 Kasım 2021

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle kutlama mesajı yayımladı.

Aksaray Milletvekili Ayhan Erel’in yazılı basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Bir Öğretmenler Gününe daha kavuşuyoruz…

24 Kasım Öğretmenler Günü, Kurtuluş savaşımızın baş komutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Millet mektepleri başöğretmenliği’ unvanını kabul ettiği gündür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözüne dikkat etmek gerekir, “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.”

Yine, Hz. Ali der ki; “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum”… Ne yazık ki günümüzde öğretmenlerimizin kıymeti bilinmiyor. Öğretmenlerimize verilen sözler hep askıda kalıyor. Öğretmenlerimiz neredeyse askıdaki ekmeklere bakıyor. Geçim sıkıntısı yaşayan öğretmenlerimizin ek iş yapmak zorunda kalmaları birilerini nedense rahatsız etmiyor. Öğretmen ihtiyacı Milli Eğitim Bakanlığı ve yetkili merciler tarafından defalarca gündeme getirilse de öğretmen atamaları hep bu ihtiyacın altında kalıyor.

Sözleşmeli öğretmenlik, ücretli öğretmenlik gibi tepki çeken uygulamalara ise bir türlü son verilmiyor.

İktidar partisine öğretmen atamaları çağrımızı sürdürüyoruz. Gelin ek atama müjdesini verin , bu gün vesilesiyle gençlerimizin yüzünü güldürün, gelin sözleşmeli öğretmenlik zulmüne son verin, gelin ücretli öğretmenlik garabetinden bu öğretmenlerimizi kurtarın ve öğretmenler arasındaki ayrıma son verin diyoruz.

24 Kasım Öğretmenler günü kutlu olsun. Kıymetli öğretmenlerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz.”

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ