Aksaray Haberleri

Neden Haberso Okumalıyız? | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,49 / Satış: 7,52
€ EURO → Alış: 9,04 / Satış: 9,08

Neden Haberso Okumalıyız?

Neden Haberso Okumalıyız?
  • 25 Haziran 2020

, habercilik anlayışının kökten değişmekte olduğu günümüzde hem geleneksel habercilik ahlakına sahip hem de güncel dijital habercilik anlayışına tamamen hakim olmasıyla internet haberciliğine yeni bir soluk getirmektedir. Günümüzde birçok yayın kuruluşunun uzaklaşmakta olduğu gerçeklerden taviz vermeme, taraf tutmama ve kişisel hak ve özgürlüklere değer vermeyi kendine ilke edinmiş Haberso, bu ahlaklı habercilik anlayışını sağlam dijital altyapı üzerine kurarak oluşturmuştur. Kuruluş, herkesin hasret kaldığı habercilik anlayışını, hızlı, anlık ve en doğru şekilde okuyucusuna sunmaktadır.

İnteraktif Habercilikte Yeni Bir Soluk

Haberso birçok anlamda okuyucusuyla etkileşim içerisinde olan bir kuruluş olarak göze çarpmaktadır. Sahip olduğu ve hızlı geri dönüş sağlayan ihbar hattı, yerel ya da ulusal herhangi bir son dakika gelişmesinin hemen öğrenilmesine ve okuyucu ile hızlı ve en doğru şekilde paylaşılmasına imkan sağlamaktadır. Bunun yanı sıra okuyucunun yayınlanan haberlerin altında kendi fikirlerini paylaşabiliyor olması okuyucunun Haberso ile olan etkileşimini arttırırken aynı zamanda okuyucuların birbirleri ile de etkileşim halinde olmasını ve birbirlerinin konu ile ilgili sahip oldukları farklı fikirleri öğrenmesini sağlamaktadır.

Doğru Kategorize Edilmiş

Haberso, tek bir havuzda toplanan haber ve son dakika gelişmelerini doğru kategorize ederek okuyucunun istediği alandaki haberlere kolaylıkla ulaşmasını sağlamaktadır. Ulusal gelişmelerin yanında uluslararası gelişmeleri de büyük bir hassasiyetle takip eden kuruluş edindiği her bilgiyi okuyucusuna aktarma yetisine sahiptir. Bunun yanı sıra farklı ilgi alanları olan okuyucular için haberler ekonomi, siyaset, sağlık gibi alt başlıklar içerisinde verilmekte böylece haberlerin hedef kitlesine en kısa yoldan ulaştırılması sağlanmaktadır. Hazırlanan ana başlıklarının yanı sıra anlık olarak güncellenen son dakika haberleri bölümü, okuyucunun yeni meydana gelen gelişmelere anında ulaşmasına ve eğer isterse yine aynı bölüm sayesinde açıklamalı haber içeriğine ulaşmasını sağlamaktadır.

Okuyucuya Yardımcı Birçok Servis

Kuruluş yaptığı doğru, tarafsız ve dürüst haberciliğin yanında okuyucusunun hayatını kolaylaştıracak birçok alt servisi de içerisinde barındırmaktadır. Birçok insanın evden çıkmadan önce bakma ihtiyacı hissettiği hava durumu ve yol durumu servisleri, futbol tutkunları için lig fikstürü servisi, günlük dini vecibesini yerine getirmek isteyen okuyucular için namaz vakti servisi ve gerektiği zaman kolaylıkla ulaşılabilmesi için nöbetçi eczane bilgisinin verildiği eczaneler servisi okuyucunun hayatını bir nebze bile olsa kolaylaştırabilmek amacıyla kuruluş tarafından oluşturulmuş ve kolayca erişilebilecek şekilde internet sitesine eklenmiştir.

Gerçeğe Adanmış Habercilik

Haberso, okuyucusuna sunduğu her bilgide gerçeği referans alan bir anlayışa sahiptir. Okuyucunun işlerini kolaylaştıran servislerde ya da paylaşılan haberlerde sadece ve sadece tek bir gerçeğin var olduğu kuruluşun sahip olduğu yayıncılık ahlakının temelini oluşturur. Bunun yanı sıra, interaktif haberciliğin bir gereği olarak, hazırlanan haberlerde tarafsızlık ilkesi benimsenmiş ve büyük bir hassasiyetle faaliyetlerini sürdürmekte olan Haberso’nun herhangi bir grup ya da zümrenin yayın organı olmasının önüne geçilmiş, böylece bütün okuyucu kitlelerine hitap eden ve insanlarla sadece tek doğruyu paylaşmayı amaç edinen bir kuruluş olması sağlanmıştır. Yine tarafsızlık ilkesinin gereği olarak, okuyucunun haberler altına yaptığı yorumlar sürekli olarak kontrol edilmekte ve insanları ya da insan kitlelerini rahatsız edecek, ötekileştirici, ayrıştırıcı yorumların önüne geçilmektedir. Nesnel bir habercilik anlaşına Haberso’nun etkileşimde bulunduğu okuyucularından tek beklentisi sahip oldukları öznel yorumları diğer insan ve kitlelere saygı çerçevesinde paylaşmasıdır. Kuruluş bu anlayışın doğru bilgiyi herkesle paylaşabilmek için tek yol olduğuna inanmakta ve faaliyetlerini bu anlayışla sürdürmektedir. Tüm bu özellikler Haberso’yu okuyucu için güncel bilgiyi en objektif bir şekilde alabileceği bir haber kaynağı haline getirmektedir.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ