Aksaray Haberleri

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’dan Erciyes tehdidi! | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’dan Erciyes tehdidi!

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’dan Erciyes tehdidi!
  • 08 Ocak 2021

Belediye Başkanı , düzenlediği basın toplantısında ile alakalı kurduğu cümlelerle adeta şoke etti!

Kayserili vatandaşlar tarafından sosyal medyada paylaşılan görüntülere, tepkiler gecikmedi.

Arı yaptığı açıklamada, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı da ile tehdit ettiğini söyledi.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın sosyal medyaya düşen görüntüleri, soğuk duş etkisi yaptı.

Başkan Arı, Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde 2020 Yılı Değerlendirme Toplantısı düzenledi. Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Arı, toplantının soru-cevap bölümünde Kayseri ile ilgili tepki çeken sözler kullandı.

TOPLANTIYA ÇAĞIRILMADI!

19 Kasım 2020 tarihinde, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın Başkanlığı’nda Ürgüp’te kış sezonu öncesi özellikle Rusya, Ukrayna ve Avrupa’nın birçok ülkesinden Türkiye’ye gelecek turistler için Erciyes Kayak Merkezi ve Kapadokya’nın paket halinde değerlendirilmesine yönelik gerçekleştirilen toplantıya Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı davet edilmemişti. Bu duruma tepki gösteren Arı’nın sözleri de yenilir yutulur cinsten değildi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Arı, “Ben vurur geçerim, hiç umursamam. Ben icraat adamıyım. Birilerinin toplantı yapması benim icraatıma yetişemez. İsteyen istediği kadar toplantı yapsın. Birileri atı alana kadar ben Üsküdar’ı geçerim. Geçiyorum da zaten” ifadelerini kullandı.

ERCİYES’İ ELİNİZDEN ALIRIM!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın Kayseri ile alakalı ‘Kapadokya’nın başkenti’ söylemine tepki gösteren Rasim Arı, “Bir ara Kayseri Kapadokya’nın merkezi falan filan söylemleri oldu. İstanbul’da bir toplantıdayız. Sultanbeyli Belediye Başkanımızın ev sahipliğinde. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız, Kayseri’den bir belediye başkanımız daha var. Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Başkanı var. Bilal Erdoğan Bey var. Orada dedim ki, ‘Memduh abi bak canımı sıkma. Eğer bir daha Kayseri Kapadokya’nın merkezi dersen, Erciyes’i elinden alırım’ dedim” ifadelerini kullandı.

Sözlerine devam eden Arı, “Ama o toplantıda ben olmalı mıydım, olmalıydım. Kıyameti de kopardım. Çünkü Kapadokya’nın merkezi Nevşehir’dir. Herkes aklını başına toplayacak. Nevşehirliliği unutmayacağız. Canımı sıkmasınlar Nevşehir’in adını da Kapadokya yaptırırım” dedi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar Serdar dedi ki:

    Sen Kimsin Rasim Arı Çapın ne senin Nevşehir her zaman Kayseri’de beslenmiş sizin gibi yönetici sıfatı olmayan 4 dört atak üzerine düşerek makamlarda çalışmış birisin kendine gel dilin uzamasin keserler o koltukta oturamazsin

YORUM YAZ