Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,52 / Satış: 8,55
€ EURO → Alış: 10,33 / Satış: 10,37

WhatsApp’tan Yeni Açıklama: ‘Uyarı Mesajı’ Yayınlanacak

WhatsApp’tan Yeni Açıklama: ‘Uyarı Mesajı’ Yayınlanacak
  • 19 Şubat 2021

Ocak ayı içinde en çok konuştuğumuz hususlardan bir tanesi, WhatsApp’ın Saklılık Unsurları ve Kullanım Şartları’ydı. Platform, bundan sonrası …

Ocak ayı içinde en çok konuştuğumuz hususlardan bir tanesi, WhatsApp’ın Saklılık Unsurları ve Kullanım Şartları‘ydı. Platform, bundan sonrası için kimi yeni kullanım şartları sunuyor, bu şartları kabul etmeyen kullanıcıların WhatsApp kullanmalarını engellemek istiyordu. Yeni kullanım şartlarına nazaran WhatsApp’ın kullanıcılara ilişkin dataları resmen kullanacak olması ise hesap sahiplerini rahatsız etmişti. Şirket daha sonra, şubat ayı içinde bitirmeyi planladığını sürecin mayıs ayına ertelenmesine karar verdi.

WhatsApp artık, resmi blog sayfasında yeni bir içerik yayınladı. “Güncellememiz Hakkında Daha Fazla Bilgi” başlığıyla yayınlanan içerik, şirketin bundan sonraki süreçte ne yapmayı düşündüğünü gözler önüne seriyor. WhatsApp tarafından yapılan açıklamalara nazaran kullanıcılar, yeni Kullanım Şartları’nı kabul etmeleri için ikna edilmeye çalışacaklar.

Kullanıcılara ikaz bildirisi gönderilecek

WhatsApp, geçtiğimiz haftalarda kimi durum iletileri paylaşmıştı. Bu durum bildirilerinde yeni devirde kullanıcıların hayatlarında ne üzere değişiklikler olacağı tabir edilmişti. WhatsApp tarafından yapılan son açıklamalarda, yeni durum paylaşımları yapılabileceği tabir ediliyor. Lakin şirket, yalnızca bununla yetinmeyecek. WhatsApp, rastgele bir vakitte okunabilecek bir ikaz iletisini, önümüzdeki günlerde kullanıcılara gönderecek.

WhatsApp tarafından gönderilecek iletide neler yazacağı açıklanmadı. Lakin daha evvel yapılan açıklamaların tekrarlanacağını daha şimdiden söyleyebiliriz. Ayrıyeten şirket, şartları kabul etmeyenlerin WhatsApp’ı kullanamayacaklarının da kullanıcılara hatırlatacağını söylüyor. Özetleyecek olursak; WhatsApp bu bildiriyle kullanıcılara zati bildiğimiz şeyleri anlatıp, mevzuyu bir an evvel ortadan kaldırmaya çalışacak.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ