Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,05 / Satış: 6,08
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

23 Nisan rektörleri spor ve çevreye dikkat çekti

23 Nisan rektörleri spor ve çevreye dikkat çekti
  • 22.04.2019
  • 716 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, çocukların derslerinde başarılı olması kadar, spor ve kültür-sanat alanlarında da kendilerini geliştirmeleri gerektiğini ifade etti.

23 Nisan münasebetiyle düzenlenen törende bu yıl, Rektörlük Makamına temsili olarak Taptuk Emre Ortaokulu’ndan dört öğrenci geçti. Beşinci sınıf öğrencisi Ecrin Gedik, yedinci sınıf öğrencisi Yusuf Emre Atak ve sekizinci sınıf öğrencileri Serdar Güney ile Pembe Rabia Öztürk, temiz çevre ve spor konusunda mesajlar verdi. Çeşitli kademe sınavlar nedeniyle öğrencilerin genel manada yoğun bir tempoda çalıştıklarını ve kendilerine en çok “Bugün kaç soru çözdün?” şeklinde sorular sorulduğunu belirten ASÜ Rektörü, “Çok soru çözmek ve derslerde başarılı olmak elbette önemli. Ancak iyi insan olmak, derslerdeki başarıyı spor ve kültür-sanat alanlarında göstermek de hayatımız açısından çok değerli. Biz çocuklarımızı çok önemsiyoruz. Onların akademik olarak başarılı olması derslerine iyi çalışmalarından geçiyor. Kendimizi bedeni olarak da geliştirmeliyiz; bu da sporla mümkün olabilir. Öte yandan kültür-sanat faaliyetleri de bizleri ruhi olarak geliştirir. Tüm bu alanlarda gelişirken, iyi birer insan da olmalıyız. Ülkemizin ve hepimizin geleceği, bu niteliklerdeki çocuklarımızla çok daha güzel olacaktır” dedi.

Okul Müdürü Erol Şahin, Matematik Öğretmeni Tuğba Altınkaya ve Rehber Öğretmen Sinem Yalçın’ın da katıldığı ziyaret, çiçek takdiminin ardından sona erdi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ