Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

33. Ihlara Kültür, Sanat ve Spor Festivali başladı

33. Ihlara Kültür, Sanat ve Spor Festivali başladı
  • 17 Eylül 2018 - 22:39

17-23 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ve geleneksel sporlarımızın yaşatılacağı 33. Ihlara Kültür, Sanat ve Spor Festivali başladı.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı II. Kılıçarslan temalı festival programı kapsamında Meclis Üyeleri, Protokol mensupları, teşkilat mensupları ve STK başkanlarının katılımıyla, Miryokefalon Savaşı’nın 842. Yıl dönümü dolayısıyla Selçuklu Sultanı II. Kılıçarslan ve tüm şehitler için Somuncu Baba Külliyesinde düzenlenen Mevlid-i Şerif programına katıldı.

II. Kılıçarslan temalı festival program kapsamında Miryokefalon Savaşı’nın 842. Yıl dönümü dolayısıyla Selçuklu Sultanı II. Kılıçarslan ve tüm şehitle için okunan Mevlid-i Şerif programı sonrası vatandaşlara belediye tarafından gülsuyu, lokma tatlısı ve limonata ikram edildi.Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, lokmaları bizzat kendi elleriyle vatandaşlara ikram etti.

Başkan Yazgı, Mevlid-i Şerif programı sonrası ulusal basından TRT Haber ile röportaj gerçekleştirdi.Günün anlam ve önemine binaen açıklamalarda bulundu. Başkan Yazgı program kapsamında çeşitli okullardan gelen öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte şehrin Manevi büyüklerinden Şeyh Hamidi Veli Somucu Baba, Cemaleddin-i Aksaray-i, Yusuf Hakiki Baba ve Pir Ali Sultan hazretlerini kabirleri başında ziyaret ederek, dualar okudu.

Başkan Yazgı “ Şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından olan Miryokefalon Zaferimizin 842. Yıl dönümünü kutluyor, bütün Şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.”dedi..

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ