Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

8 bin bekçi alımı yapılacak ‘İşte Aksaray’ın kontenjanı’

8 bin bekçi alımı yapılacak ‘İşte Aksaray’ın kontenjanı’
  • 06.03.2019
  • 2.734 kez okundu

Bir süredir başvuru süreci hakkında resmi mercilerden açıklamalar gelen bekçi alımı için Polis Akademisi Başkanlığı başvuru şartları konusunda bazı detaylar yayımlayacak.

Bekçi olmak isteyen adaylar, bu detayları göz önünde bulundurarak müracaatlarını gerçekleştirecek. Peki, bekçi alımı hangi ilde kaç kişi olarak yapılacak? İşte, bekçi alımı başvuru şartları ve detaylı bilgiler..

BAŞVURULAR POLİS AKADEMİSİ (PA) İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN ALINACAK

Bekçi olmak isteyen adaylar, müracaatlarını Polis Akademisi internet sitesi (www.pa.edu.tr) aracılığıyla yayımlanacak ekran üzerinden gerçekleştirecek. E-Devlet şifresiyle erişilebilecek bu ekran üzerinden aranan şartlar ve iletişim bilgilerine dair bazı bilgiler girilecek.

Ön başvurularını gerçekleştirecek olan adaylar, daha sonraki süreçte ise şahsen başvuru, evrak teslimi, ön sağlık kontrolünden geçecekleri merkezleri yine kurumun resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilecek.

AKSARAY’A 30 KİŞİ ALINACAK

Bekçiler, o yörede yaşayanları bilecek, tanıyacak. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı olarak görev yapacak olan bekçiler için Emniyet Genel Müdürlüğü 81 il için bekçi alım sayılarını paylaştı ve Aksaray’a 30 kişilik kadro açıldı..

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar Ali dedi ki:

    Şahsen başvuru nezaman

  2. Avatar Ümit tan dedi ki:

    Devlete bağlı olmak istiyorum tek devlet tek millet yaşasın türkiye

YORUM YAZ