Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

AHİKA uzmanları ASÜ’de buluştu

AHİKA uzmanları ASÜ’de buluştu
  • 16.02.2018
  • 677 kez okundu

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) 11’nci Kalkınma Planı Çalıştayı kapsamında Aksaray Üniversitesi (ASÜ) öğrencileriyle buluştu.

2019-2023 kalkınma planı hazırlıklarının merkezi düzeydeki çalışmalarına ek olarak diğer tüm paydaşlarla da istişare edilmesi amacıyla düzenlenen çalıştayda, AHİKA uzmanları öğrencileri bilgilendirdi. Kalkınma Ajanslarının tarihçesine dair verilen bilgilerin ardından AHİKA’nın çalışmalarına değinildi. Ajansların bölge planlarını hazırladıklarını kaydeden uzmanlar, “AHİKA TR71 Bölgesinin vizyonuna yönelik planlar hazırlamaktadır. Bunun dışında Aksaray’a veya bölgeye yatırım yapmak isteyenlere bilgilendirmeler yapmakta, danışmanlık hizmeti vermektedir. TR71 bölgesi Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illerinden oluşmaktadır. AHİKA bu bölgede hizmet vermektedir. 11’inci Kalkınma Planı hazırlıkları merkezi düzeyde gerçekleştirilen komisyonlar ve istişare toplantılarıyla gerçekleşmektedir. Bunun yanı sıra; yerel paydaşların, kadınların, gençlerin ve doğrudan vatandaşların sürece dâhil olması da önem taşımaktadır. Toplantımız bu amaçla düzenlenmektedir” dediler.

Genel bilgilendirmelerin ardından uzmanlar, öğrencilerin fikirlerini aldı ve önem arz eden hususlara dair görüş alışverişinde bulunuldu..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ