Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

Ak Parti çevre ve gürültü kirliliğine son verdi

Ak Parti çevre ve gürültü kirliliğine son verdi
  • 08.12.2018
  • 892 kez okundu

AK Parti’nin bir ilke daha imza attığını ifade eden AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, yerel seçimlerde görüntü kirliliği oluşturan yöntemleri terk eden AK Parti’nin temsilcileri olarak kendilerinin de artık yenilikçi yöntemlerle yola devam edeceklerini bildirdi.

Geçmişten bugüne yerleşen seçim kampanyası anlayışına işaret eden Başkan Altınsoy, seçim dönemlerinde cadde, sokak, elektrik direkleri ve parti binalarına varıncaya kadar her yerin parti bayrakları, afiş ve pankartlarla donatıldığını hatırlattı.

Türkiye’de bu anlamda yapılan ilk çevreci kampanyasına imza attıklarını vurgulayan Altınsoy, “AK Parti olarak bizler, çok uzun zamandır çevre dostu uygulamaları kendi bünyemizde hayata geçirirken, aynı zamanda Türkiye’de yaygınlaşması için gerekli politikaları da uygulamaya geçiyoruz. Bunun da somut bir göstergesi olarak önümüzdeki seçim döneminde artık hem çevre kirliliğine hem de gürültü kirliliğine yol açan unsurlar bizim kampanyamızda olmayacak. Şehirler bayraklarla donatılmayacak. Şehir meydanları ve şehrin bütün yaşam alanları, kampanyanın bir parçası haline gelen özellikle plastik unsurların kullanımına asla sahne olmayacak. Aynı zamanda gürültü kirliliği de önlenecek. Otobüsler, minibüsler onların ses düzenleri de bu kampanyada olmayacak.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamanın çok değerli olduğunu dile getiren Altınsoy, Türkiye’nin geleceğine yön veren AK Parti’nin temsilcileri olarak kendilerinin de artık yenilikçi yöntemlerle yola devam edeceklerini anlattı.

TBMM’de kabul edilen Çevre Kanunu’na dikkati çeken Altınsoy, “Bu kanun çerçevesinde, Ocak ayından itibaren tüm plastik poşetler artık ücretli olacak. Böylesi önemli bir uygulamaya imza atan hükümetimiz, aynı zamanda bunun siyasi olarak bizdeki uygulamasını da sayın Cumhurbaşkanımızın ağzından duymuş oldu. Günümüzde kullanılan yöntemler, araçlar ve teknoloji çok değişti. Dolayısıyla biz de değişmek zorundayız. Her zaman olduğu gibi yine öncülüğü AK Parti yaptı.” diye konuştu.

Diğer siyasi partilere AK Parti’nin örnek olması gerektiğini vurgulayan Altınsoy, “Seçim döneminde kesinlikle görüntü ve ses kirliliği oluşturan bir kampanya olmayacak. Bu konuda diğer siyasi partileri de buna hassasiyet göstermeye davet ediyoruz.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ