Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,94
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Aklen, fiziken ve ruhen yetkin bireyler olmalısınız

Aklen, fiziken ve ruhen yetkin bireyler olmalısınız
  • 11.03.2019
  • 1.276 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Aksaray Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden bir grup öğrenciyi Senato Salonu’nda ağırladı.

Öğrencilerin gelecek planlarına dair düşüncelerini alan ve bazı önemli tavsiyelerde bulunan Şahin, akli, fiziki ve ruhi olarak gelişmek gerektiğini, kişiliğin bu üç sacayağı üzerine oturmasının önemli olduğunu söyledi.

İşin ilk noktasının dersler olduğuna değinen ASÜ Rektörü, “Derslerimize çok iyi çalışmamız gerekiyor ama tek başına ders çalışmak yetmez. Dersler kadar önemli bir diğer nokta ise fiziken sağlıklı olmak. Artık imkânlar çok iyi durumda. Spor alanları oldukça yaygın. Hepiniz mutlaka sevdiğiniz bir spor dalıyla ilgilenin. Futbol, basketbol, atletizm, voleybol, bisiklet, satranç… Hangi dal olursa olsun, mutlaka sporla ilgilenin. Çünkü spor, hayatı disipline eder. Bir diğer önemli unsur da sanat ve kültürle ilgilenmek. Mutlaka bir enstrüman çalın, yahut tiyatro ile ilgilenin. Dersler sizi aklen, spor fiziken, kültür-sanat da ruhi olarak geliştirir. Tüm bunları yaparken de bir hedef içerisinde olmayı unutmayın. Bir estetik kaygınız her zaman olsun” dedi.

Şahin, toplantının devamında öğrencilerin sorularını yanıtladı ve ASÜ’deki imkânları anlattı. Toplantıya Okul Müdürü Yasin Sır da iştirak etti..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ